Geflitst ée f -&!<- Een voorbeeld van een roofvogelrand met een hoge en een lage strook. en open. Het lage gras wordt jaarlijks gemaaid, waarbij het maaisel op de rand blijft liggen. 4. Vlinders Twee stroken die worden ingezaaid met een spe ciaal vlindermengsel. Dit bestaat onder andere uit duizendblad, kamgras, knoopkruid, peen, rolkla ver en vogelwikke. Deze stroken worden om het ander jaar gemaaid. Steeds wordt dus geprobeerd om een zo groot mogelijke variatie en structuur aan te brengen. De kuikens van de patrijzen zullen er makkelijk voed sel en beschutting vinden. Ook de veldleeuwerik of vlinders zullen op de betreffende rand veel van hun gading vinden. En de muizen? Die moeten oppassen, want het heet niet voor niets een roofvogel- en muizenpakket! Inmiddels zijn de verschillende Agrarische Natuur Verenigingen in Zeeland inge schakeld. Aanleg van de randen vindt nog dit voorjaar plaats. SLZ organiseert het project en verzorgt bijvoorbeeld de levering van de zaadmengsels die wor den gebruikt. Door middel van foto's zal de ontwikkeling van de vegetatie worden gevolgd. 2006 is vooral een leerjaar. Wantje kunt aan de ene kant mooi bedenken hoe de faunarand eruit moet komen te zien voor de natuur; aan de andere kant moeten de voorgestelde maatregelen natuurlijk ook goed inpas baar zijn in de agrarische bedrijfsvoering. Als het een succes wordt, dan ligt het zeker in de bedoeling om komende jaren meer van dergelijke randen langs de Zeeuwse akkers te realiseren. Interview met Ton de Koning Door: Yet Baas, redactie medewerkster en vrijwilliger VLP NMZ Om wat meer gezichten te kunnen herkennen en om te weten te komen wie er allemaal schuil gaan achter de SLZ stellen wij medewerkers voor in de rubriek "geflitst!Dit maal een "kantoormedewerker" die daarnaast veel vrijwilligerswerk verzet Ton de Koning Om in de juiste sfeer voor dit inter view te komen, ga ik op de eerste dag van februari met Ton de Koning mee met een schoolproject, waaraan hij leiding geeft. Ongeveer vijfentwintig kinderen uit groep zeven en acht van basisschool de Leeuwerik uit Lewedorp hebben zich verzameld bij een boerderij in het mistige Zeeuwse land. Naast Ton is Jean Pierre de Loos en ikzelf namens de Stichting aanwezig. Vanuit de school zijn enkele moeders en een leerkracht aanwezig. Ton de Koning in actie bij de begeleiding van kinderen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 9