O 8. Communicatie en kennis De Boom In 2-2006 In 2005 is begonnen met het controleren van meidoorns in opdracht van het Waterschap Zeeuwse Eilanden op Walcheren. Foto Ton de Koning. 7.9. Bacterievuurcontrole SLZ is op verschillende manieren actief op het gebied van bacterievuurcontrole. Op Zuid- Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen werden geselecteerde heggen drie a viermaal tijdens het seizoen (begin mei tot eind september) gecon troleerd. Er werden 46 heggen gecontroleerd, waarvan 39 heggen op Zuid-Beveland en 7 heggen (2.800 meter) in Zeeuws-Vlaanderen. Op Walcheren werden alle meidoorns van het Waterschap Zeeuwse Eilanden binnen een straal van 500 meter rond boomgaarden gecontroleerd. 7.10. Agrarisch natuurbeheer In totaal zijn er in Zeeland 7 agrarische natuur- verenigingen actief. De 8e is in oprichting. M.u.v. Oost - Zuid Beveland bestrijken de ANV's nu de gehele provincie. De rol van SLZ is, naast het begeleiden van projecten, vooral adviserend en innoverend. 7.11. Nieuwe Economische Dragers Nieuwe economische dragers zijn geen agrarische activiteiten, die plaats kunnen vinden op het platteland op bestaande erven. Een ondernemer die toestemming krijgt voor de vestiging van een nieuwe economische drager zal als tegenpres tatie een duidelijke investering moeten plegen ter verbetering van de ruimtelijke kwaliteit. De gemeenten zullen regel matig een beroep doen op de agrari sche Advies Commissie die vooral zal beoordelen of het opgestelde plan ter verbetering van de ruimtelijke kwaliteit voldoet. SLZ beoordeelt voor deze com missie de onderdelen 'natuur en land schap, uitstraling van het erf'. In 2005 zijn 15 aanvragen beoordeeld, hiervan konden negen aanvragen van een posi tief advies worden voorzien. De Boom In 2-2006 8.2. Buitenlui actief Door middel van het organiseren van verschillende soorten activiteiten wil SLZ erfeigenaren actief betrekken bij het land schap. Eind 2004 is er gestart met een aantal activiteiten in Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. In 2005 is ook een groep mensen in Schouwen-Duiveland gevormd nadat zij de cursus streekeigen erven had den gevolgd. 8.3. Boomfeestdag SLZ neemt deel aan de Provinciale Commissie Boomfeestdag. Verder zorgt ze in samenwerking met gemeenten en scholen voor geschikte (werk)locaties in de Deelnemers aan Buitenlui Actief in Schouwen en verschillende regio's. In 2005 was SLZ 13 Duiveland. Foto: Ewoud de Voogd. keer betrokken bij activiteiten op de boom feestdag op 7 locaties. De activiteiten waren planten, knotten, prunusrooien of het deelnemen aan een excursie. 8.1. Voorlichting en educatie Medewerkers van SLZ hebben met veel particuliere grondgebruikers contact over het beheer van kleine landschapselementen. In totaal wer den bijna 300 adviesklussen door heel Zeeland afgewerkt. In het kader van het 'Jaar van het Kasteel' verzorgde SLZ in 3 verschillende regio's op bij zondere buitenplaatsen een excursie. SLZ deed ook weer mee aan de jaar lijkse 'Roefeldag' voor basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen. Op deze dag kunnen kinderen mee komen helpen bij een bedrijf of organisatie, zodat ze zich kunnen oriënteren op hun toe komstige opleidingsrichting. 8.4. Publiciteit en pers Ons periodiek 'De Boom In' verscheen 4 maal, in een oplage van steeds 1.300 exemplaren. Folders over vrijwilligerswerk, algemene info SLZ, actie Wilgenpoot en een cursusprogramma, werden opnieuw uitgegeven. De SLZ-website (www. Iandschapsbeheer.nl/zeeland) werd verder uitge bouwd. Er werd een speciaal werkblad gepubli ceerd over het voorkomen en beheer van muizen in Zeeland. Op de Westkapelse zeedijk verscheen een informatiepaneel over de ter plaatse voorko mende dagvlinders. Een was een symposium over de schorzijdebij i.s.m. het Zeeuwse Landschap. Er was een tentoonstelling over het Hof Ravestijn i.s.m. met het SCEZ en er werd een informatie avond georganiseerd over het beheer van de bos jes langs de Otheens kreek.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 13