0 1. Het bestuur vp f* A De Boom In- 2-2006 Keurmerk CBF (centraal bureau fondsenwerving) Zomer 2005 verkreeg SLZ het CBF-keurmerk voor goede doelen organisaties. Arbeidsvoorwaarden In 2005 besloot het bestuur dat SLZ de CAO Bos en Natuur, onderdeel 'de landschappen' gaat toepassen. Voorheen gold de CAO bosbouw en de daarop aan sluitende natuurmonumentenregeling. De CAO Bos en Natuur is daar de logische opvolger van. Organisatorische wijzigingen In 2005 zijn binnen SLZ diverse wijzigingen door gevoerd in de organisatorische sfeer. De samen stelling van het bestuur is veranderd, de statuten zijn gemoderniseerd en de opbouw van de organi satie is aangepast. Sinds de oprichting in 1982 kende SLZ een algemeen en een dagelijks bestuur, grotendeels bestaande uit vertegenwoordigers van maatschap pelijke groeperingen, zoals landbouworganisaties, gemeenten, vrijwilligersgroepen en natuurbescher mingsorganisaties. Hierdoor kon een breed draag vlak in de samenleving gecreëerd worden voor de stichting en haar activiteiten. In de loop van de jaren heeft dat ook zo gewerkt. Door de eisen die gesteld worden aan bestuurders willen organisaties tegenwoordig echter bij de benoeming niet volledig afhankelijk zijn van de keuze van anderen. We zien dan ook dat bestuur ders steeds meer plaatsnemen op persoonlijke titel Bij het rekruteren van nieuwe bestuurders wordt met name gekeken of ze beschikken over compe tenties waaraan in het bestuur behoefte is. Bij de benoeming van nieuwe bestuurders houdt men wel rekening met de 'binding' van die bestuurder met de maatschappelijke geleding. Bovenstaande aanpak is door SLZ gevolgd. Eind 2005 is definitief beslo ten om over te gaan naar deze moder nere bestuursvariant. Tegelijk zijn de statuten gemoderniseerd, waarbij de doelstelling is aangepast. De doelstel ling luidt vanaf eind 2005: De stichting heeft ten doel het instandhouden en zo mogelijk ver hogen van natuur- en landschap swaarden (waaronder begrepen de cultuurhistorische waarden), met name in het cultuurlandschap in de provincie Zeeland, door middel van het stimuleren van beheer en ontwik keling van natuur en landschap, en voorts al hetgeen met een en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords. SLZ kent vanaf eind 2005 een onge leed bestuur, bestaande uit 7 leden, die op persoonlijke titel deelnemen aan het bestuur. Deze leden komen voort uit: landbouw, natuur- en land schapsbeheer, organisaties steunend op vrijwilligerswerk, cultuurhistorie, lagere overheden, particuliere grond bezitters. Zes bestuursleden (zie bijlage III) maakten al deel uit van het oude bestuur, één plaats wordt in 2006 ingevuld. Eind 2005 namen de overige 5 bestuursleden afscheid (de heren Beijersbergen, Herman, de Koeijer, Langendoen en Zuiderent). De werkorganisatie van SLZ is de afgelopen jaren gegroeid, de activitei ten richten zich op meer terreinen. De omzet beweegt zich in de richting van de 2 miljoen euro per jaar. Dit alles gaf aanleiding om nog eens goed naar de opbouw van de organisatie te kijken met als resultaat dat de activiteiten van de stichting met ingang van 2006 verdeeld zullen worden over de afde lingen: Uitvoering Kennis en communicatie Daarnaast zijn er enkele medewerkers met een specifiek werkveld onder hun hoede, en enkele administratief medewerkers. De directeur, het hoofd uitvoering en het hoofd kennis en communicatie vormen het management team. In bijlage III is nog de oude indeling met oude functies gehanteerd, de nieuwe indeling is immers pas in 2006 van kracht. Je school kan de boom in! - Basisschool Prinses Marijkeschool uit Terneuzen kreeg voor de werkdag een excursie. Foto: Lucien Calle.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 3