e 2. Financiën 3. Bureau 4. Vrijwillig natuur- en landschapsbeheer inkomsten slz 2005 totaal €1.434.000 25% 10% 40% 12% De Boom In 2-2006 Een samenvatting van de jaarrekening 2005 is als bijlage 1 in het jaarverslag opgenomen. De vol gende figuur laat globaal zien welke partijen welke bijdrage in het geheel geleverd hebben. De inkomsten bedroegen in 2005 totaal 1.434.000. Het bureau van de stichting is gevestigd in het Ravelijn (Ravelijn de Groene Jager 5) te Goes, waar tevens enkele andere Zeeuwse natuur- en milieu-organisaties onderdak vinden. Personeel Per 31 december 2005 waren 19 medewerkers in dienst van SLZ, waar van 2 via de ID-regeling. 3 mede werkers waren via de WlW-regeling geplaatst bij SLZ (bijlage III). Stagiaires en vrijwilligers Gedurende 2005 waren 6 stagiairs werkzaam bij de stichting. Op kantoor waren 5 vrijwilligers actief. Namen en activiteiten zijn vermeld in bijlage III. Q provincie zeeland ta ministerie Inv europese unie S gemeenten/ waterschappen a nationale postcodeloterij particulieren e.a. De Boom In 2-2006 De stichting stelt zich als taak alle vrijwilligersgroepen in het natuur- en landschapsbeheer te stimuleren en te ondersteunen. Er is periodiek overleg met coördinatoren van groepen, er wordt op uitleenbasis gereedschap beschikbaar gesteld en er is een aanvul lende WA schade - en ongevallenver zekering afgesloten voor vrijwilligers in het landschapsonderhoud. Deze groe pen zijn onder te verdelen in: - weekendvrijwilligers: Georganiseerd in kerngroepen in zes Zeeuwse regio's plus groepen die meerdere werkdagen per jaar actief zijn. - hand in eigen land: Deelnemers aan natuurwerkdagen, b.v. scholen, bur gers, verenigingen en bedrijven. - doordeweeks vrijwilligerswerk: Waaraan o.a vutters, gepensi oneerden en haanlozen deel nemen. Daarnaast worden in toenemende mate werkzaamheden verricht voor terreinbeherende instanties (Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en het Zeeuwse Landschap). De veiligheid bij al dit vrijwilligerswerk is van het aller grootste belang. 4.1. Weekendvrijwilligers In de tabel is een overzicht opgeno men van de Zeeuwse weekendvrijwil ligers. Deze cijfers zijn excl. vrijwilligers (groepen) soortenbeheer en vrijwil ligers cultuurhistorie. Natuurvereniging Tholen De beheerswerkgroep van de Natuurvereniging Tholen heeft een groot aantal knotbomen in beheer en plant ook jonge bomen bij. Daarnaast zette de ploeg zich weer in voor maaibeheer ten gunste van de ruige anjer. Er werd onder andere gewerkt in de Eendenkooi op St. Philipsland en bij 't Diepe Gat. Actief terreinbeheer Schouwen Duiveland De werkgroep heeft in het Slotbos bij Haamstede een aantal greppels in beheer. Op de vroongron- den op Schouwen werd ongewenste berkenopslag verwijderd. Er wordt samengewerkt met de NJN afdeling Schouwen-Duiveland. Beheerswerkgroep en Heemtu in werkgroep KNNV De Bevelanden De beheerswerkgroep knotten wederom een groot aantal bomen en continueerde het maai- werk in de inlaag de Rietput. Opnieuw was er een gezamenlijke werkdag met Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren. In de Hollandsche Hoeve werden wilgen geknot en fruitbomen geplant. In het kader 600 jaar Goes werden grenslinden aangeplant. Op één van de dagen werkte een delegatie van het CDA mee. De heemtuinwerkgroep beheert de heemtuin in het recreatiegebied de Hollandsche Hoeve bij Goes. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het hooien van de graslandjes, de dijken en de vliedberg; ze werd hierbij geholpen door de beheerswerkgroepen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 4