Op stage bij SLZ: Gui van den Bergh POSTCODE De Boom In 3-2006' ledereen kan meedoen ledereen met een goed idee voor een ommetje kan meedoen aan de prijsvraag; particulier of bedrijf, individu of groep. De prijsvraag is met name inte ressant voor historische verenigingen; dorpsbelan gen; agrarische natuur- of wandelverenigingen. De ommetjesprijsvraag wordt begin oktober van dit jaar ingezet. Uitgewerkte ideeën voor een ommetje kunnen tot 1 maart 2007 bij SLZ worden ingediend. De prijswinnaars worden 5 april 2007 bekendgemaakt. Heeft u een goed idee voor een nieuwe ommetje bij u in de buurt? Vraag dan de wedstrijd brochure aan via 0113 - 230936. Of download deze via www.landschapsbeheer.nl. Op de website is ook de handleiding 'Ommetjes; realiseren van wandelpa den in het buitengebied' te downloa den. Contactpersoon voor Zeeland is Peter Maas. De ommetjesprijsvraag wordt helemaal betaald met geld van de Nationale Postcode Loterij. NATIONALE LOTERIJ* 'Het Hoge pad' tussen 's Heer Arendskerke en Kloetinge. De vereniging dorpsbelangen Kloetinge en de gemeente Goes hebben hiervoor initiatief genomen. SLZ heeft geholpen bij de uitvoering. Foto: Robert Wielemaker. De Boomyln.* 3-2006 Door: Guido van den Bergh Afgelopen zomer heb ik 80 dagen stage gelopen bij de SLZ, vooral in de regio Zeeuws- Vlaanderen. Ik zit in het derde jaar van de opleiding bos- en natuurbeheer Helicon in Velp. Mijn stagebegeleider was Luciën Galle en een korte periode Rudie Geus. Tijdens de stage heb ik een heleboel verschillende werkzaamheden gedaan en kunnen snuffelen aan een aan tal verschillende projecten. Zo ben ik vaak met verschillende vrijwilligersploegen meegegaan zoals de VLP, een weekendgroep en scholen. Deze scholen hebben we door middel van de boomfeestdag, roeffeldag en het herstelplan kerkenpaden Zuiddorpe, in contact laten komen met het werken in het landschap. takenpakket bestond uit verschillende inventarisa ties, zoals amfibieën monitoren (rugstreeppadden en kamsalamanders). Het was ook leuk om veel over mijn eigen streek te weten te komen. Zoals het Ven nebosje bij Koewacht waar de grootste populatie van de alpenwatersalamander van Zeeland voorkomt. Ook waren er regelmatig klusjes op het kantoor zoals het maken van plattegronden en de telefoon beantwoorden. Verder heb ik nog twee plannen voor de natuurvriendelijke oevers gemaakt, één voor een watergang en één van een vogeleiland. Op het vogeleiland is een schelpenstrook aangelegd als broed plaats voor diverse steltlopers zoals kluut en kleine- en bontbekplevier. Tijdens deze stage heb ik veel geleerd en was er altijd een ant woord op mijn vragen. Ik heb nog nooit een stageplaats gehad waar zoveel kennis van natuur(beheer) aanwezig was. ledereen is gespecialiseerd in verschillende onderdelen zoals ecologie, cultuurhistorie, soorten, ed. Daarom was het heel goed dat ik mijn laat ste stage bij SLZ heb kunnen lopen en wil ik iedereen die mij geholpen heeft hartelijk bedanken voor de moeite en de gezellige tijd bij SLZ. De begeleiding van deze groepen was leerzaam. Andere projecten waren de hoogstamabonnementen, bosjes projecten, ervenprojecten en VOL- overeenkomsten. Het was heel leuk om in heel Zeeland de verschillende projecten te kunnen zien, in het bij zonder het verschil in landschappen en elementen. Een andere deel van het Guido van den Bergh bezig met inventariseren. Foto: Sandra Dobbelaar.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 13