Kiekendiefpad, een groot 'ommetje' iTyfl De Boom In 1-2007 Door: Arjan de Hulster, Stichting Landschapsbeheer Zeeland In augustus 2006 is het Kiekendiefpad geopend. Het gebied rond Oud-Sabbinge, Wolphaartsdijk en de Wilhelminapolder wordt gekenmerkt door een vrij grootschalig pol derlandschap. Niet echt een gebied waar je in eerste instantie aan denkt als je wilt gaan wandelen, totdat je wat beter gaat kijken... Het oude haventje van de Egbert-Petruspol der, bij de Piet Een van de overgebleven getuigen van de aanwezigheid van het water. Foto: Arjan de Hulster. Wolphaartsdijk was vroeger een eiland. Door het Schenge was dit eiland gescheiden van de rest van Zuid-Beveland. Hierdoor kun je in het gebied een interessant patroon ontdekken van op- en aanwas- polders en geulpolders zoals in de Wilhelminapolder. Dijken zijn in dit gebied de nu nog zichtbare getui gen van deze ontstaansgeschiedenis. De oude geul, het Ooster- en Westerschenge, is nog gedeeltelijk in takt en vormt een belangrijk natuurgebied. Als je van weidse vergezichten houdt en gesteld bent op rust, moet je dus hier wezen. Boomgaardterras Het begon allemaal bij Nelleke Luteijn uit Oud-Sabbinge. Zij wilde een "boomgaard ter ras" beginnen, maar dan moet je natuurlijk wel bezoekers heb ben. Ook de Stichting "TeVoet" en "VanBuitenUit" vonden het gebied voldoende interessant om hier "iets" te doen met wandelen. De Zeeuwse Milieu Federatie wilde graag invulling geven aan haar landschapsvisie van het gebied en ook vanuit de Werkgroep rond het Veerse Meer stonden de signalen op groen. De Koninklijke Maatschappij Wilhelminapolder had net haar kre kenproject met wandelpaden gerea liseerd.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 10