Zeeland Wat doet Routebureau Zeeland? Routebureau De Boom In 1-2007 Door: Marije Jongepier, Routebureau Zeeland Zeeland heeft een groot aanbod van al dan niet bewegwijzerde toeristisch-recreatieve routes. Hierbij kunt u denken aan fiets-, mountainbike-, wandel-, skeeler-/ skate-, kano en ruiterroutes of een combinatie hiervan. Binnen al deze routes ontbreekt het aan een centrale 'route organisatie' waar het gehele aanbod samenkomt. Het Routebureau Zeeland vormt de 'paraplu' voor al deze routes en draagt zorg voor de marketing en communicatie, kennisconcentratie en bundeling van informatie over de bestaande routes. Routebureau Zeeland is op 15 mei 2006 geopend, tegelijkertijd met de start van het fietsknooppuntensy- steem. Routebureau Zeeland draagt zorg voor de marketing communi catie en het beheer onderhoud van het systeem. Inmiddels zijn er ruim 75.000 kaarten verkocht van het fiets- knooppunten-systeem. De reacties van zowel wegbeheerders als gebruikers zijn positief. Om het fietsknooppuntensysteem nog beter in de markt te zetten heeft het Routebureau Zeeland onder andere verschillende advertenties geplaatst, een cadeauverpakking ontwikkeld, een fietsbrochure gemaakt en fiets- labels bedacht. De fietslabels hebben de vorm van een kofferlabel waarop mensen in voorgedrukte rondjes de te fietsen knooppunten kunnen noteren en het aantal kilometers. Fietsers met een knoop- puntenkaart kunnen altijd een gratis fietslabel ophalen bij de VVV-kantoren. De Wandelaar Routebureau Zeeland maakt op dit moment een inventarisatie van alle wandelroutes in Zeeland en zal hier een publicatie van maken voor de website www.routebureauzeeland.nl. Tevens neemt het Routebureau zitting in de adviesgroep Wandelnetwerk van de Provincie Zeeland. In deze adviesgroep worden initiatieven voor wandelnet-werken besproken en vervolgens wordt een advies aan Gedeputeerde Staten hier over geschreven. Voor ideeën, tips, opmerkingen en/of vragen kunt u contact opnemen met Routebureau Zeeland Contactgegevens: Postbus 8, 4357 ZG Domburg Marije Jongepier, projectleider m.jongepier@vvvzeeland.nl telefoon: 0118-583615 www.routebureauzeeland.nl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 13