3 De verbonden ommetjes: De Boom In 1-2007 het Wandelnetwerk Zeeland Door: Marjon Struik, provincie Zeeland Het zo veel geprezen groene kapitaal van Zeeland blijkt in de praktijk niet altijd zo goed toegankelijk te zijn. Ruilverkaveling, uitbreiding van woonwijken en infrastructuur hebben er ook in Zeeland toe geleid dat historische kerkenpaden verdwenen zijn. Ook de ontstaansgeschiedenis van het landschap en cultuurhistorische waarden zijn hierdoor verder af komen te staan van de gemiddelde inwoner. Wandelen is erg "hot", dat vindt ook de provincie Zeeland. Maar waarom eigenlijk? In deze bijdrage van de Provincie Zeeland een uitleg. Er wordt vooral gezocht naar mogelijkheden om te struinen over onverharde paden. Het wandelnetwerk is bereikbaar vanuit de dorpskernen en recreatiecentra en sluit zoveel mogelijk aan op openbaar vervoerlocaties. We hopen in 2013 Zeeland op de kaart te hebben als wandelprovincie! Het Kiekendiefpad is het eer ste gerealiseerde voorbeeld. De wandelnetwerken zijn uniform bewegwijzerd met een knooppuntensysteem. Je kunt zelf bepalen of je een ommetje maakt, een dag - - wandeling of een meerdaags Voor de fietsers ligt er nu een netwerk, het is de bedoeling dat dit traject. De lengte van een voor het wandelen er ook komt. Foto: Marije Jongepier netwerk bedraagt ongeveer 75 km. Ieder netwerk wordt Waarom een wandelnetwerk opgebouwd uit bestaande kwalitatief Het zorgt voor een betere ontsluiting van het goede wandelroutes die met elkaar platteland en in het bijzonder voor de wandelaar. verbonden worden via de "boeren De bedoeling is dat er een netwerk van routes en landpaden". Per netwerk is gemiddeld ommetjes ontstaat, dat zoveel mogelijk dijken, 15 kilometer boerenlandpad beschik- kreken, akkers, waterlopen, natuurgebieden en baar. De boerenlandregeling is een cultuurhistorische elementen volgt. contract dat tussen SLZ en grondeige-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 14