h «ajfr De Boom In 1-2007 naar wordt gesloten voor 7 jaar. Hierin worden afspraken gemaakt over toe gankelijkheid en onderhoud. Het levert de grondeigenaar een vergoeding op van 0,45 per meter per jaar. Wandelen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. In 2013 streven we naar een stuk of 6 van deze netwerken, verdeeld over de provincie. Er wordt begonnen in de Nationale Landschappen en de Staats Spaanse Linie. Voor de wandelaar is het belangrijk dat er op korte afstand wat te zien en te beleven valt. Dit betekent dat de wandeling niet alleen door een aantrekkelijk landschap voert, maar ook dat het landschap aantrekkelijker wordt gemaakt. Hierbij kun je denken aan herstel van diverse landschapselementen. Onderweg wordt ook voorzien in o.a. bankjes, informatie en overstap jes. Ook de wandelaar met een meer Bourgondische inslag komt aan bod. Horeca mag niet ontbreken in het netwerk! Cafés, theetuinen, boom gaardterrassen, minicampings, bed and breakfast en huisverkoop zijn welkome oases onderweg. Ook cultuurhistorie is onmisbaar. Als je bv. over de Staats Spaanse Linie loopt, moet je onderweg geprikkeld worden om het museum in IJzendijke te bezoeken. Zulke relaties zijn ook te vinden in andere Zeeuwse (natuur)gebieden. Niet voor niets heeft de Beleidsnota Wandelnetwerk Zeeland de subtitel "Ontdekkingsreis te voet over het Zeeuwse platteland" - Ontmoeting met natuur, landschap en cultuurhistorie' mee gekregen! Hoe kan ik een ommetje realiseren? In feite kan iedereen projecten indienen. Het is wel erg handig als de projectindiener goede contacten heeft in de streek. Tot op heden komen voorstellen van bijvoorbeeld gemeenten, waterschap en agrarische natuurverenigingen. Het is daarom ook van belang van tevoren de kwaliteitseisen, die aan het Wandelnetwerk worden gesteld, te kennen. Onlangs is er een "Adviesgroep Wandelnetwerk Zeeland" opge richt. Deze bestaat uit o.a.: de provincie, SLZ, het Routebureau en Stichting Wandelplatform. Binnenkort wordt er een meer "populaire" checklist gemaakt, waarbij de aanvrager snel inzicht krijgt of het project voldoet. Zoveel mogelijk wordt gestimuleerd om verschillende "kleine" initiatieven - bijvoorbeeld de omme tjes - aan te laten sluiten bij de initiatiefnemer van één van de robuuste wandelnetwerken. De regie ligt bij de provincie Zeeland. In 2007/2008 komt er een wandelnetwerk in de Zak van Zuid- Beveland. In 2008/2009 op Walcheren. Het kan dus voorkomen dat een initiatiefnemer even geduld moet opbrengen. Voor de realisering van het Wandelnetwerk wordt gebruik gemaakt

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 15