5 De Boom In 1-2007 Wie zorgt dat de ommetjes ook blijven? Na aanleg wordt het onderhoud van wandelpad en eventuele voorzieningen overgedragen aan de eigenaar. Van gemeenten, waterschappen en natuurter reinbeheerders mag worden verwacht dat zij zelf zorgdragen voor voldoende budget voor onderhoud van de paden, voor zieningen en landschapselemen ten op hun terreinen. SLZ sluit de eerder genoemde boeren landcontracten af met particu lieren voor het pad en eventueel De eerste aanzet tot een eenduidige bewegwijzering voor de wandel routes. Foto: Marjon Struik aanvullend voor landschapselementen. Het nalopen en het controleren en het (kleine) herstelwerk aan bebording enz. zal worden verricht door vrijwil ligers. Om dat te realiseren zal SLZ investeren in de opbouw en instand houding van een vrijwilligersnetwerk. Idealiter ontstaat per wandelnet werk/regio een groep die zich ver antwoordelijk voelt voor het netwerk, bestaande uit eigenaren, plaatselijke vrijwilligers en andere betrokkenen onder regie van SLZ. van bestaande rijks- en provinciale budgetten, bijdragen uit Europese fondsen, gemeenten, waterschappen en derden. Waar kan ik al die ommetjes vinden? Het Routebureau zal de promotie van het Wandelnetwerk Zeeland op zich nemen. Ook de zorg voor een eenduidige en aantrekkelijke vorm geving van kaartmateriaal en dergelijke valt onder dit promotiepakket. Op de internetsite www.rou- tebureau.nl is alle informatie verkrijgbaar over rou tes en routestructuren. Het Routebureau zal HET centrale meldpunt zijn voor vragen, opmerkingen of klachten.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 16