vp f* De Boom In 1-2007 lW20ü) verschillende waterschappen zijn oude archieven te raadplegen. Daar kun je bijvoorbeeld eens in oude wegenleg gers zoeken. Welke wegen en paden staan daarin vernoemd? En natuurlijk uit het rijke roomse leven van de paro chies bijvoorbeeld. Zou daarin iets te vinden zijn over kerkenpaden? Internet In deze moderne tijd is er natuurlijk nog een enorme bron van informa tie beschikbaar gekomen: internet! Toegegeven: zeker voor internet geldt dat je moet weten waar je moet zoeken. Gelukkig zijn daar de zoek machines, zoals Google, Ilse, Vinden, Zoeken of Altavista. Typ maar enkele trefwoorden in waarop je wilt zoeken en er verschijnt een ellenlange lijst met verwij zingen naar internetsite's. Het enige gevaar wat hier in schuilt is dat je op voorhand niet weet of de bron waarnaar verwezen wordt ook gedegen informatie bevat. Iedereen kan immers een eigen website beginnen en daarop de meest zinnige of onzinnige informatie wegschrijven. Pas in der gelijke gevallen dus goed op. Niet zonder meer zaken overschrijven als je ze niet nog eens via een andere bron kunt verifiëren. Daarom is het beslist de moeite waarde om de verschillende zoekmachi nes uit te proberen! Ze kunnen verrassend verschillende resultaten opleveren. Enkele websites wil ik hier niet onver meld laten. De Provincie Zeeland heeft een aantal geografi sche kaarten gedigitaliseerd: www.zeeland.nl/digi- taalloket. Zo kom je bij Geoweb. Hiermee kun je inzoomen tot op perceelsni veau waarbij je verschillende kaartlagen kunt aanklikken. Zo kun je een topografische ondergrond laten zien, maar ook luchtfoto's. Bovendien kun je verschillende beleids- kaarten gebruiken, zoals het Natuurgebiedsplan of de Vogelrichtlijngebieden. Zeer fraaie kaartbeelden ontstaan zodra je de hoogtekaart erbij pakt of de kaart met de zilte kwel. De kaart van hetzelfde stukje land (zie blz. 20). Bron: Google Earth

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 23