De Boom In 1-2007 Zicht op Middelburg met 2 typerende meidoorns. Foto: St. Voetpaden Walcheren Recente ontwikkelingen De watergang naar Domburg en Westkapelle is het volgende project. Op dit moment is dat voet pad volop in ontwikkeling. De route is al globaal vastgesteld. Het Waterschap is namens alle betrok kenen de voortrekker van deze route. Zij willen o.a. de watergang verbreden om meer water te kunnen bergen. Op die manier kan de oever weer worden gebruikt als wandelroute. Bij dit pad zijn vele boeren betrokken en een meer professionele aanpak van die onderhandelingen is noodzakelijk. Voordat je in onderhandeling komt met de grond eigenaar moet je een duidelijk verhaal hebben en "overal" antwoord op hebben. Inmiddels is het belang van de paden ook goed doorgedrongen bij de overheden. Toch een steun in de rug voor ons als Stichting en dat we al die jaren op het goede "pad" waren. Onderhouden van de paden Via een advertentie melden zich een groot aantal vrijwilligers aan om het pad te controleren op eventuele gebreken. Ieder heeft een deel van het traject voor zijn of haar verantwoor ding. Die opzet heeft tot dusver goed gewerkt. Regelmatig wordt er met de controleurs vergaderd, waardoor het bestuur op de hoogte is van de onderhoudssituatie. Was de Stichting Voetpaden Walcheren met z'n 5 leden lange tijd de enige die zich inzette voor 'het recht op het reizen te voet' over het eiland Walcheren, inmid dels zijn ook de locale en provinciale instanties het belang voor inwoners en toerist gaan inzien. Gelukkig maar.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 28