Gedachten bij een wandeling De Boom In 1-2007 Door Arjan de Hulster SLZ gaat in het kader van het Nationaal Landschap "de Zak van Zuid-Beveland" een wan delnetwerk ontwikkelen in de Zak Hierbij wordt samengewerkt met de boeren in het gebied via de Milieucoöperatie, Vereniging Natuurmonumenten en bewoners. Hierbij een verken ning van het gebied. Vanaf de Vijfzoodijk, heb je uitzicht over het agrarische landschap en de "Peperbus". Foto: Arjan de Hulster We lopen over de Vijfzoodijk tussen Oudelande en Ellewoutsdijk. Het is op vandaag, begin januari 2007, koud en soms ook een beetje nat en we heb ben zo dichtbij de Schelde een stevige bries tegen. Maar natuurlijk hebben we het naar onze zin! De Vijfzoodijk is volgens het informatiebordje van dit WCL-gebied (Waardevol Cultuur Landschap), een middeleeuws dijkje wat van oorsprong "vijf zoden" hoog was. In de verte zien we de dijk van de Westerschelde, geen vijf zoden, maar minstens vijf meter hoog! We zijn op pad (Marion, Heleen en ik) om een nieuw wandelgebied in dit gedeelte van de Zak te verkennen. Om dit gebied "in de benen te krijgen" zijn we vanmorgen vertrokken vanuit Kwadendamme, richting Ellewoutsdijk. Onderweg vele bloemdijken, al is daar op dit moment niet zoveel van te zien. Als "kenner" zie je echter wel dat er meer groeit dan alleen gras, maar daar houdt het dan ook meestal mee op. Als wan delaar zoek je naar voldoende variatie tijdens de wandeling. Afhankelijk van wat je wilt ben je ook beperkt in de afstand die je wilt lopen. Langeafstandswandelaars lopen soms wel 30 - 40 km per dag, maar de meeste van ons vinden 5 a

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 29