Prijsvraag prikkelt creativiteit Vf!/ - De Boom In 1-2007 Veel reacties op: Creëer je eigen Ommetje Door Peter Maas Eind vorig jaar werd door Landschapsbeheer Nederland een prijsvraag georganiseerd rondom het thema 'Ommetjes'. Tot in alle hoeken van het land werd gezocht naar ideeën voor oude of nieuwe ommetjes direct rond het dorp. In Zeeland werden er maar liefst 51 verschillende Ommetjes ingestuurd. Dorpsraden Vooral de dorpsraden hebben goed hun best gedaan. Via Scoop (Zeeuws Instituut voor sociale culturele ontwikkeling) werden ze allemaal aangeschreven. Soms waren er al vergevorderde plannen. Het aantal inzendingen (23 inzenders bedachten 51 ommetjes) overtrof onze verwach tingen. We waren bijzonder verrast door de hoeveelheid werk die men er in een aantal geval len van had gemaakt. Waar de één een video presentatie in elkaar knutselde, bracht de ander een speciale website in de lucht. Soms werden mooie brochures gemaakt of werd eenvoudig een schets gemaakt op een kladkaart. Maar het gaat om het idee. De juryleden (met daarin ver tegenwoordigers van Provincie Zeeland, Scoop en SLZ) bekeken alle inzendingen en kwamen tot 5 genomineerden. Voor het winnende ommetje ligt 10.000,- klaar. Natuurlijk bedoeld om het voorstel concreet te realiseren. Dat was één van de belangrijkste crite ria die de jury hanteerde. Hoe groot is de kans dat het idee gerealiseerd kan worden? Daarnaast was het erg belangrijk dat er direct vanuit een dorp kon worden gelopen en dat het niet een te grote wandeling zou zijn. We waren niet op zoek naar nieuwe wandelroutes. We zochten iets kleins en knus. Iets waar je nu niet kan lopen, maar met een eenvoudige ingreep wél. En de winnaar is... Alle inzendingen worden gebundeld in een ideeënboek. Want realisatie van het winnende ommetje is natuurlijk mooi. Maar veel leuker wordt het nog als ook de 50 niet-winnaars misschien toch gerealiseerd kunnen worden. We zullen daarom de ontwikkelingen op dit gebied zorgvuldig volgen en de inzendingen nog onder de aandacht brengen. Zeer kansrijk zijn de volgende 5 genomineerde inzendingen: 1. Middelburg - West 2. Rond 't Turp - Hoofdplaat 3. Boskreek - Koewacht 4. Kanaal - Philippine 5. Groote kreek - Clinge De winnaar werd op 28 maart bekend gemaakt tijdens een presentatie in Veere. Gedeputeerde Wouter van Zandbrink reikte de cheque uit aan... Dorpsraad Hoofdplaat voor de inzending: Rond 't Turp.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 32