Inhoud Redactioneel: ée f De Boom In 1-2007 Structuren uit de anonimiteit - St. Kerkenpaden Zuiddorpe blz. 2 Van beide kanten - 't Hoge pad rondom Kloetinge blz. 4 Kiekendiefpad - een groot 'Ommetje' blz. 8 Wat doet het Routebureau Zeeland blz. 11 De verbonden ommetjes - het Wandelnetwerk Zeeland blz. 12 Dokterspaden - Voetpaadjes in de poel blz. 16 Historische bronnen vertellen niet alles, maar wel veel blz 18 Wandelen op Walcheren? St. Wandelpaden Walcheren blz. 24 Gedachte bij een wandeling blz. 27 Ommetjes 'gelinkt' - alle adressen op een rijtje blz. 29 Prijsvraag prikkelt creativiteit - wie wint de ommetjes prijs? blz. 30 Kort Nieuws blz. 32 Inzoomen op Ommetjes Het lijkt wel een 'hype'. Meer en meer horen we over dokterspaadjes, kerkenpaden, verkor tingen, ommetjes of landschapsnetwerken. Landelijk is er een prijsvraag; provinciaal wordt er beleid ontwikkeld, in de dorpsraden bruist het van de ideeën, boeren maken hun land toe gankelijk, SLZ steekt de handen uit de mouwen. Door allerlei veranderingen in het landschap zijn veel van de vroegere voetpaden verloren gegaan en daarmee ook de wandelmogelijkheden in en rondom de dorpen. Hierbij is als het ware de natuurlijke navelstreng tussen het dorp en zijn omgeving doorgeknipt. Het gebrui kelijke 'rondje om het dorp' is langzaam uit het leefpatroon van de mensen verdwenen. De verbondenheid tussen het dorp en het agrarische landschap verstilt. Er zijn nauwelijks nog rustige weggetjes en binnendoor fietsen of wandelen is vaak niet meer mogelijk. Er wordt ondertussen hard gewerkt aan de totstandkoming van nieuwe voetpaden. Vaak zijn het stukken historisch pad die hersteld kunnen worden. Waar dat niet kan wordt gezocht naar nieuwe mogelijkheden. In dit themanummer van De Boom In hebben we een aantal verhalen en initiatieven op een rij gezet. Wellicht brengen ze u nog eens op een idee. Misschien weet u straks beter hoe u uw idee verder vorm kunt geven.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 3