De Boom In 1-2007 bekendheid van historische voet- en fietspaden vergroten bij gemeente en particuliere grondeigenaren, maar ook bij recreanten. We willen verdwenen structuren uit de anonimiteit halen en partijen stimuleren tot samenwerking, herstel en onderhoud van de histori sche paden. Tijdens de inventarisatie van de moge lijke paden in en om Zuiddorpe zijn we zeer mooie en verrassende stukjes natuur tegengekomen die normaliter niet zichtbaar of te bereiken zijn vanaf de openbare weg. Stichting Kerkenpaden Zuiddorpe richt zich voorlopig op een 5-tal historische paden en mogelijke verbindingen. De Schaapdijk heeft begin 2006 een opknapbeurt gehad en daarmee is een startsein gegeven aan het project. In het bijzijn van vertegenwoordigers van o.a. de gemeente en het Waterschap, vrijwilligers van SLZ, de naaste buren van het pad en alle schoolkinderen uit goep 7 en 8, sloeg wethouder Van Waes - zelf een Zuiddorpenaar - de eerste symbolische paal in de grond aan de voet van de Schaapdijk. Alle aandacht en energie gaat momenteel uit naar het realiseren van een doorgaande wandelroute via de Mezendreef. In het begin leken verschillende initiatieven prachtig in elkaar te passen, maar helaas moeten nu, vele maanden later, nog steeds een aantal hobbels worden genomen. Het blijkt erg moeilijk om twijfelende eigenaren daadwerkelijk over de streep te trekken. Bovendien moet er voor de schop in de grond kan, behoorlijk veel overlegd, geregeld en voorbereid worden, meer dan we vooraf hadden gedacht. Wij zijn in elk geval trots om te melden dat, mede naar aanleiding van dit project, al vele mensen gebruik hebben gemaakt van de paden. Het begint ook te leven voor mensen van buitenaf. Zo hebben we ook een wandeling georganiseerd voor een groep van 70 tot 80 wandelaars. We hopen dat veel mensen gebruik zullen maken van de paden rondom Zuiddorpe, dat ze er plezier aan zullen beleven, en vele mooie plekjes zullen ont dekken. Voor meer informatie over het werk van de Stichting Kerkenpaden Zuiddorpe kunt u terecht bij: Stichting Kerkenpaden Zuiddorpe Secretariaat: Hoofdweg Noord 33 4574 RA Zuiddorpe Tel. 0115-566727 e-mail: zuiddorpe@kerkenpaden.nl Zie ook: www.kerkenpaden.nl Eén van de paadjes bij Zuiddorpe. Foto: Archief SLZ

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 5