e Van beide kanten De Boom In 1-2007 Door: Tom Kapoen, gemeente Goes en Rudie Geus, Stichting Landschapsbeheer Zeeland Het historische pad in Kloetinge is één van de voorbeelden waar (minimaal) twee partijen gezamenlijk aan hebben gewerkt. Vaak hoor je een verhaal van één kant. Vandaar dat we dit keer beide partijen, over hetzelfde onderwerp, aan het woord laten. Het verhaal van beide kanten dus. aansluitende paardenwei als eerste opgeknapt en is de bomenstructuur hersteld, een drinkput geschoond en de paarden gescheiden van de wandelaars. In de toekomst zal Gemeente Goes het onderhoud, al of niet in samenwerking met SLZ, ter hand nemen. De omrin gende gedeeltes zijn nu openbaar ter rein, deze zullen wij zo goed mogelijk te onderhouden. De nieuw ingeplante stroken en de omliggende weide zullen door SLZ worden onderhouden (mits zij een onderhoudscontract met de grond eigenaren hebben). Tevens zal door SLZ nog een bord geplaatst worden, bij de bankjes bij de Vaete en de kerk, waarop de wandelpaden staan aan gegeven. Ook de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge vin den deze paden belangrijk voor het dorp. Wij ondersteunen deze actie door mee te denken, mee te praten en financieel bij te dragen als gemeente. SLZ zal als stimulator tussen de diverse eigenaren zorgen dat de huidige kwaliteit en beloopbaarheid op peil blijven en dat de particuliere eigenaar een weg weet te vinden in de van wirwar van subsidie mogelijk heden. Het Hoge Pad rondom Kloetinge 1 Tom Kapoen In het verleden zijn paden gelegd waar de veilige oversteek gemaakt kon worden naar de grote stad als Goes. Die paden zijn tegenwoordig niet duidelijk herkenbaar vanwege ander gebruik van de grond of woningbouw. Het Hoge Pad rondom Kloetinge heeft wel degelijk een grote (cultuurhistorische) waarde voor de omgeving. Van het originele pad is niet veel meer terug te vinden. Door nu de nieuwe paden iets anders aan te leggen, hebben de huidige bewoners niet het idee dat er door hun tuin wordt gelopen, ook de wandelaar voelt zich prettiger en geen pottenkijker. In samenwerking met SLZ is een gedeelte in de De herstelde drinkput en het raster langs de "nieuwe" route Hoge Pad in Kloetinge. Foto: Rudie Geus

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 6