ée f f* 0 De Boom In 1-2007 Het Hoge Pad rondom Kloetinge 2 Rudie Geus Het Hooge pad is een klein paadje ten noorden van het prachtige Zuid- Bevelandse dorp Kloetinge. Via dit paadje kon men vroeger binnendoor naar Goes lopen. Het was een echt smal kerkepaadje, niet meer dan enkele decimeters breed, amper ver hard (alleen met wat schelpen) en het liep langs en door enkele hollebollige weitjes. Het paadje is echter meer dan alleen een kerkepaadje. Het pad stamt oorspronkelijk uit 1135 en is toen aangelegd als lage dijk tussen 's Heer Arendskerke en Kloetinge, waar het pad dwars door de ring van het dorp naar Kapelle liep, met een aftakking naar Wemeldinge. Op oude kaarten is het tracé nog goed herkenbaar. De gemeente Goes heeft zich sterk gemaakt om het gehele tracé tussen de Zomerstraat en het Noordeinde te herstellen. Tot 2004 was dit deel van het pad sterk verwaarloosd. Enkele bewoners van de Langeweide hadden een deel van het pad bij hun tuin getrokken. Bij andere delen was het pad overgroeid, rasters verdwenen waardoor men door een paardenweiland moest lopen en een deel van het pad was erg nat. Verschillende land schapselementen langs het pad waren afgelopen jaren niet onderhouden en veel populieren waren geschild door de paarden. Vooral de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (dorpsraad) heeft zich ingezet voor het her stel van het pad. Daarnaast heeft ook de vereniging "TeVoet" aandacht aan het pad besteed. Langs diverse gedeeltes van het pad zijn bomen en of struiken aangeplant. Foto: Rudie Geus

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 7