Vf!/ De Boom In 1-2007 Begin '06 is het pad officieel geopende door wethouder 't Hart en de voorzitter van SLZ, Dhr. Coppoolse. Zij legden de laatste meter schelpen. Foto: Sandra Dobbelaar Een deel van het pad is in de winter 2004-2005 opgeknapt door SLZ, in opdracht en in samen werking met de gemeente Goes, evenals de landschapselementen langs het pad. Het andere deel was aanzienlijk moeilijker. Enkele bewoners wilden niet meewerken aan herstel van het pad door hun tuin. In 2006 is het pad daarom om hun tuin heen gelegd. Hier loopt het pad nog door oud Zeeuws boerenland: hollebollige wei landen met enkele drinkputten, notenbomen, diverse oude meidoornhagen met enkele fraaie knotwilgen en een flinke rij grote Canadese populieren. Het oude tracé van het paadje zelf was nog goed herkenbaar in het veld. Hier zijn over een breedte van circa 50 cm door onze vrij willigers 2 verschillende lagen schelpen aange bracht. Langs het pad stonden een 15-tal popu lieren van ongeveer 60-80 jaar oud, bijna alle bomen waren geschild door de paarden. Deze bomen zijn vervangen door jonge populieren en enkele zomereiken. De oude stobben zijn blijven zitten en vormen een voedingsbodem voor de echte tonderzwam en de ruige weer- schijnzwam. Het herstel van het paadje heeft onge veer 10.500,00 gekost. De helft is betaald door de gemeente Goes, de andere helft door SLZ via het project "herstel historische infrastructuur". In 2007 worden er in Kloetinge nog 2 voorlichtingspanelen geplaatst. De ene komt langs het Hoge Pad, de andere bij de dorpsveate met daarop alle oude paadjes rondom Kloetinge. Deze zijn door de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge in kaart gebracht en nagelopen. Op het paneel komt een kaart van de verschillende paden, zoals 't Hoge pad, Jokwegeling en Jachthuispad. De verschillende paden worden gemarkeerd met stic kertjes op paaltjes met pijlen in kleur (per pad één kleur).

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 8