O De Boom In 2-2007 Boomkikkerexcursie (foto: Jan Janssens) gen/excursies georganiseerd omtrent de boomkikker. Per provincie werden twee wandelingen georganiseerd. Het gezamenlijk werven van deelnemers leverde aanzienlijk veel respons op van deelnemers. In Maldegem en Sint- Margriete werd samengewerkt met het onderwijs. Op die manier werden ook enkele klassen in grensoverschrij dend contact gebracht met elkaar. Met het project Boomkikkers over grenzen werden een groot aantal nieuwe contacten gelegd voor ver volgacties. Zowel met landbouwers als met bewoners van het buitengebied werden banden gesmeed, die hopelijk, in de nabije toekomst kunnen resulte ren in samenwerking voor biotoopher stel voor amfibieën en voor boomkik ker in het bijzonder. Door het samenwerken leerden de partners elkaar niet alleen beter ken- staan tussen vzw Regionaal Landschap Meetjesland en Stichting Landsbeheer Zeeland. Op 30 juni 2006 bracht het personeel van onze stichting een bezoek aan het regionaal landschap. Hierbij werd de werking van beide organisaties vergeleken en werden mogelijkheden ontdekt om verder samen te werken. Aan Zeeuwse kant werd in 2004 een 'Aogepuutstatuut' onderschreven door diverse partners en besturen. Het is een formeel enga gement met de algemene doelstelling van het behoud van de Boomkikker in de streek. De vraag vanuit Zeeland is er om dit 'statuut' ook een grensoverschrijdende dimensie te geven. Op die manier zou zelfs een structurele samenwer king kunnen groeien. Het Boomkikkerfonds zal een actieve rol opnemen om de verschillende partners in het project blijvend te bewegen voor het behoud en de versterking van de boomkik kerpopulaties in de streek. Dit zal gebeuren door geregeld overleg en door het zoeken naar nieuwe samenwerkingsprojecten. Zo wordt alvast de web stek 'on line' en actueel gehouden en wordt het initiatief van het grensoverschrijdende wandelpro gramma verder gezet. nen, de contacten werden ook 'verduurzaamd'. Ook de mogelijkheden voor ver der samenwerking werden op het terrein verkend en geconcretiseerd. Zo worden een grensoverschrijdende actualisatie gepland van het Boomkikkeractieplan en is er door dit project een intensiever contact ont-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 11