De Boom In 2-2007 views een goed beeld gegeven van wat er allemaal speelt op het gemeentelijk grondgebied. Wat zijn de kwaliteiten, welke kansen liggen er, welke bedrei gingen zijn er, hoe staat het met de beeldvorming ten aanzien van de gemeente? Uit deze gegevens kon een reeks kansen voor cultuurhistorie gedestil leerd worden. Vervolgens is een drietal plekken geselecteerd en uitgediept: Terneuzen (stad), Philippine (kleine kern) en Axel (landelijk gebied). Studiemiddag Deze middag bestond uit een alge mene presentatie over Belvedere en de resultaten van de scan. In de pre sentatie is ook nadrukkelijk de vraag gesteld of Belvedere ook van toepas sing is op de gemeente Terneuzen. Daarna volgde een excursie langs de drie locaties waar verbindingen zijn te leggen tussen cultuurhistorie en ruim telijke ontwikkeling. Telkens werd op de betreffende locatie de problematiek gezamenlijk besproken en de moge lijke oplossingen op basis van cultuur historie bediscussieerd. Vervolgens is er aan het eind van de middag een einddiscussie gehouden in de waterto ren van Axel. De excursievorm was een prettige manier om een complexe boodschap op een duidelijke en inzichtelijke wijze over te brengen. Het maakte de deel nemers meer betrokken bij de stof en Op excursie tijdens de studiemiddag (foto: SLZ) bood een goede gelegenheid op een ongedwon gen manier met elkaar in gesprek te raken. De resultaten waren erg positief. De gemeente (bestuur en ambtelijke staf) heeft voor het eerst wat breder kennisgemaakt met Belvedere en heeft bovendien kenbaar gemaakt open te staan voor dit gedachtegoed. De verkregen ingang bij de gemeente is waardevol. Het zou dan ook de moeite waard zijn, als op deze wijze ook andere gemeenten kunnen worden voorgelicht. We zijn er ons er overigens van bewust dat alleen een scan met studiemiddag niet voldoende zal zijn om het Belvedere gedachtengoed te doen laten landen in de gemeente. Daar zal een goed vervolgtraject voor nodig zijn. Zowel SCEZ als SLZ staan positief tegenover de bereikte resultaten. De nieuw ontwikkelde metho diek wordt ondertussen ook landelijk gebruikt. Beide partijen zijn van plan de scan opnieuw onder de aandacht van de Zeeuwse gemeenten te bren gen en nogmaals uit te voeren. Een bijdrage van externen is daarvoor overigens wel een vereiste.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 13