De Boom In 2-2007 Maar ook zonder rugstreeppad kan het gebied zich op interessante wijze ontwikkelen. Er zijn veel hoogte ver schillen en de boden varieert van zand tot lichte klei. Door aanplant van bosjes zullen er verschillen in micro klimaat ontstaan. De delen tussen de waterpartijen en de bosjes zullen als hooiland beheerd kunnen worden. De hogere delen in het terrein, ontstaan door het opwerpen van grond afkom stig uit de waterpartijen, zijn ingezaaid met een bloemenmengsel en worden nu als hooiland beheerd. In 2006 bloeide op deze heuvels voornamelijk kamille, maar in 2007 hadden de wilde margriet en een gele klaversoort de overhand. In de lagere delen zal de vegetatie zich volledig zelf moeten ontwikkelen. Er wordt wel één a twee maal per jaar gemaaid, maar helaas nog niet afgevoerd. Het maaien voorkomt dat plaatselijk massaal opkomende kiemplanten van o.a. wilg, op plaatsen waar ze niet gewenst zijn, tot struiken kunnen uitgroeien. Andere planten die in en langs de waterpartijen groeien zijn 2007 o.a. lisdodde en zeeaster. De in april 2006 aangeplante bosjes moeten zich uiteraard nog verder ontwikkelen, maar om een goede aanzet te geven zijn er vele struik en boomsoorten aangeplant. Er zijn boswilgen geplant die vanwege hun vroege bloei een hoge waarde voor insecten hebben. Zwarte elzen, zomereiken en gewone essen zijn als boomvormer aangeplant. Struikvormers zijn o.a. hondsroos, wilde liguster, rode kornoelje, gelderse roos en sleedoorn. Door het terrein loopt een schelpenpad, waarlangs twee picknicksets zijn geplaatst. Het beheer wordt in opdracht van de gemeente Reimerswaal •ilI en Stichting de Bathpolder uitge voerd door loon werkers. De ZLTO en de SLZ volgen de verdere ontwik keling en bespreekt deze indien nodig met de eige naar Stichting de Bathpolder. Waterpartij bij de glastuinbouw in Rilland (foto: SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 15