W/ De Boom In 2-2007 Onvoldoende 'landbiotoop' en voortplantingsbiotoop in kerngebied Strijdersgatpoider (Foto: SLZ) voor de boomkikker. Het nieuwe Boomkikker Actie Plan van SLZ geeft een overzicht van wat er de afgelopen jaren is uitgevoerd ten bate van de boomkikker. In het kader van natuurontwik keling is hard gewerkt aan de realisatie van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). Dit is een netwerk van bestaande en nieuw aan te leggen natuurgebieden die onderling zijn verbonden door verbindingszones. Die verbindingen zijn nodig om bijvoorbeeld de populaties boomkikkers tus sen de Kievittepolder en de bebouwde kom van Retranchement met elkaar te laten uitwisselen. Neem maar eens een kijkje bij de Verschepolder en Willem Leopoldpolder die speciaal voor de boom kikker zijn ingericht. Verbindingszones Ook in het recente verleden is de boomkikker in een aantal natuurgebieden uitgestorven. Hier moet op termijn de boomkikker weer terugkomen door boomkikkers uit de bestaande plaatsen daarheen te gelei den. Er moeten op regelmatige afstand kleine gebiedjes worden aangelegd, waar boomkikkers tijdelijk kunnen blijven en zich voortplanten. Dit zijn bijvoorbeeld kleine weilandpercelen langs dijken met heggen en een grote ondiepe drinkpoel. De onderlinge afstand mag niet te groot zijn, want de boomkikkers moeten zich snel en veilig kunnen verplaatsen. De boomkikker is er nog niet... Er is wetenschappelijk onderzoek verricht naar de afstanden die een boomkikker gemiddeld in een jaar kan afleggen, wanneer ze kunnen mee-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 18