ée f De Boom In 2-2007 doen met de voortplanting en hoe oud ze kunnen worden. In het Boomkikker Actie Plan heb ik geprobeerd inzich telijk te maken hoe lang het theore tisch duurt voordat de boomkikkers de andere natuurgebieden hebben bereikt. Het zal nog minimaal 25 jaar duren voordat West Zeeuws Vlaanderen weer een uitgebreide boomkikkerpopulatie kent! Maar ook in de bestaande natuurge bieden waar nu nog boomkikkers zit ten moet het een en ander gebeuren. Er zou meer groot ondiep voortplan- tingswater moeten zijn en landbio- toop. Het blijkt namelijk dat grotere ondiepe poelen beter 'werken' dan hier en daar een klein putje. Op het land moet de boomkikker voldoende doornige beplanting hebben om veilig te kunnen zonnen en zich daarlangs te verplaatsen. Ook in de winter moeten boomkikkers rustig ondergronds kun nen dutten in een zandige bodem, composthoop of kelder. Wat dat betreft hebben de bewoners van Aardenburg en Retranchement een belangrijke verantwoordelijkheid, omdat ze regelmatig bij hen in de tuin zitten! Een plan voor iedereen! Het BAP is klaar. Maar nu moet er wat gedaan worden! Stichting het Zeeuws Landschap en Staatsbosbeheer zijn de belangrijkste beheerders van de natuurgebieden in deze regio. Particulieren in het buitengebied kunnen hun steentje bijdragen door erf of grond beschikbaar te stellen om een weilandje in te zaaien, een poel te graven en een heg aan te planten. De gemeente Sluis zal een boomkikkervriendelijk groenbeheer in de bebouw de kom van Aardenburg, Sluis en Retranchement moeten inzetten. Bewoners doen dat in hun tuin! Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil een en ander coördineren en de verschillende partijen op de hoogte houden van de vorderingen. En...pro- beren op allerlei manieren geld bij elkaar te krijgen om maatregelen uit te voeren! Laten we met elkaar proberen om West Zeeuws Vlaanderen op te kikkeren! Natuurontwikkeling Verse polder tussen de Kievittepolder en Retranchement (foto SLZ). GebiedscommissieWest Project. Natuurontwikkeling Versche leeuwsch-Vlaanderen Polder tost landelijk gebied Wi®MU3.23J9U

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 19