Ervaringen van een beginnende weidevogelbeschermer Vf!/ De Boom In 3-2007 Door Ida Smit, vrijwilliger Ik heb besloten mijn werk in de crisisopvang te stoppen en verder te gaan in mijn eigen praktijk. Dit betekent dat ik eigen baas over mijn tijd word en dat een lang gekoesterde wens in vervulling kan gaan. Ik kan nu met eigen handen iets meer in de natuur gaan doen dan af en toe wat zwerfvuil meenemen. Ik was altijd al overal lid van maar alleen maar geld overmaken geeft niet echt het gevoel iets te doen. Via Google kwam ik bij SLZ en bij de weidevogel bescherming. Ik gaf me op en werd enthousiast ontvangen want er waren nog genoeg mensen nodig. Geweldig, eindelijk echt iets daadwerkelijk doen voor onze zo kwetsbare natuur die door al onze economische "welvaart" zo enorm onder druk staat en wordt belast. Ik werd ingedeeld bij de "Laurens weidehoek". Ik was daar erg blij mee. Het is niet ver van mijn huis dus makkelijk bereikbaar. Ik kreeg al snel wat achtergrond materiaal in huis waarop ik alvast kon studeren en kon trachten een scholekster, een kievit of een grutto te herkennen. Dat was wel even slikken omdat ik me toen realiseerde dat ik er geen klap verstand van had. Zou ik wel echt een aanwinst zijn voor mijn groepje? Na enige tijd stu deren lukte het me de plaatjes te herkennen maar toen bleken ze zich weer op allerlei wijze te gedra gen en dat dat ook weer van alles betekende... Ik gokte erop dat ik "in het veld" (dat vond ik weer wel heel professioneel klinken) misschien sneller het een en ander zou opsteken en heb het stude ren maar opgegeven. De eerste dag stond ik in vol ornaat voor de deur bij Jack. Goede bergschoenen, groene broek (schutkleur) T-shirt wat vies mag worden, rug zak en verrekijker. Ik was er helemaal klaar voor. Jack was erg aardig en het was een schitterende ochtend. Op "ons" land maakte ik kennis met Leon en Ferdinand. Ook zij waren zeer vriendelijk en waren bereid mij de kneepjes van het vak bij te bren gen want ik had direct maar mijn totaal gebrek aan kennis opgebiecht. Die ochtend leerde ik van alles over vogels, gedrag en vooral over eieren vinden Wat is dat moeilijk! De eerste keer liep ik er vlak langs zonder het te zien (en dat is ook later nog regelmatig voorgekomen). Niet echt een opsteker voor je opbloeiende zelfvertrouwen als natuurbeschermer. Toen ik het nestje echter zag was ik wel gelijk verkocht Zo kwetsbaar, die kleine eitjes op dat enorme land. Het ontroerde me Het was prachtig weer dus mijn wei- devogelbeschermings-outfit was enigs zins overbodig, ik had het die dag ook in mijn beste kleren kunnen doen maar dat was de volgende keer niet het geval. Er zou gegierd worden! Ook weer me volledig bewust van een totaal gebrek aan kennis en ervaring melde ik me ter plekke. Samen met Leon moest ik "onze" nesten bescher men tegen een allesvernietigende slang. Vastberaden en vol goede moed

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 22