vf f* De Boom In 3-2007 ging ik het land opDaar was niet veel meer van over toen ik kennis gemaakt had met de inhoud van die slang. Wat een ongelooflijke stank! Daar stond ik midden op het land, met een paar eitjes in mijn hand bijna van mijn stokje te gaan. Echter alles went dus na verloop van tijd ging het gelukkig iets beter. Na nog wat meer tijd en nadat ik "mijn" eitjes weer terug had gelegd in hun schone nestjes bekroop me een gevoel van enorme voldoe ning en fietste ik uiteindelijk trots en voldaan naar huis, waar ik vervolgens niet binnen mocht. Kinderachtig, ze vonden dat ik stonk! Mijn schoenen waren totaal onbruikbaar geworden dus ik heb laarzen gekocht. Ik leer snel. Nu aan het eind van het seizoen kijk ik terug op een geweldige ervaring. We hadden behoorlijk wat nesten waar er ook veel van zijn uitgekomen. Ik ben een optimist en denk maar zo dat alles wat we hebben gered uiteindelijk stamvaders en moe ders van een hele nieuwe generatie kunnen wor den. Ik heb enorm veel geleerd van mijn groepje en ben hen allen heel dankbaar voor hun lessen en voor het feit dat zij hun ervaring met mij wilden delen. We hadden steeds prachtig weer en dat was volop genieten maar ik weet nu al dat regen en storm me niet weg zullen houden van dit werk. In mijn familie word ik af en toe geplaagd met "mijn stokjes" maar toch kijken ze inmiddels al met andere ogen naar onze weidevogels en besef fen ze dat het allemaal niet zo vanzelfsprekend is. Dit heb ik overigens ook bij de boeren gemerkt. Hoe vreemd ze ons misschien ook vinden toch ben ik er van overtuigd dat we sommigen ook aan het denken zetten. Tot volgend seizoen! (foto: archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 23