f* Éj De Boom In 3-2007 Waterschap. De grote struiken worden gemarkeerd en via GPS geregistreerd. Op deze manier hebben we een gede tailleerd beeld van de aantastingen door het seizoen heen. Bacterievuur controle op Zuid-Beveland Op Zuid-Beveland is de situatie anders. Daar staan de meidoorns vooral in het Heggengebied in de Zak van Zuid- Beveland. De meidoorns staan veelal tussen de weilanden en zijn voorna melijk in handen van particulieren. Zij betalen een bijdrage om de struiken vrij te houden van bacterievuur. Op Zuid-Beveland hadden we ook dit jaar niet bijzonder veel werk aan de bestrijding van het bacterievuur. Dit jaar beschikten we over een ploeg scherpe speurneuzen, bestaande uit René, Johan en Kees, die de hagen op percelen van 37 particulieren contro leerden. Het woord speurneus kun je voor een deel letterlijk nemen. Nee..., wij kijken zeker niet met onze neus! Wel hadden wij dit jaar voor het eerst Johan in de ploeg, die beter bekent staat als "de man die het bacterievuur kan ruiken". Het is in het algemeen niet zo dat je bacterievuur op afstand kunt ruiken, maar als je je neus laat gaan over een aangesneden verse aan tasting ruik je wel degelijk een typische geur,die ik zou willen beschrijven als een soort gefermenteerde motorolie uit een zwaar jaar, als u zich daar iets bij kunt voorstellen. De meidoorns langs de weilanden en de percelen in Zuid-Beveland (foto: archief SLZ) Dankzij de ruimhartige assistentie van de Zeeuwsvlaamse ploeg van Wim Wisse was het mogelijk flink de vaart in de controles te houden. De drie rondes die wij minimaal willen halen, waren voltooid in de derde week van augustus. De weken daarop werden op enkele plaatsen met hoge infectiedruk nog een extra inspectieronde gedaan. Arbo bij de bestrijding Het grootste verschil tussen deze regio's zijn wel de arbeidsaspecten. Op Walcheren moet er veel meer op het verkeer worden gelet. Er zijn enkele gedeeltes waar het zo druk is dat we gebruik maken van een zogenaamde actie-wagen. Dit is een aanhanger met signaaltekens zodat de mede werkers veiliger kunnen werken. In Zuid-Beveland is het eigenlijk net andersom, hier zijn de stieren en het schrikdraad de belangrijkste zaken om in de gaten te houden. Mocht je meer willen weten over bacterievuur? Kijk op de website van SLZ.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 25