9 3 november 2007 - Natuurwerkdag De Boom In 3-2007 In 2006 was de landelijke Natuurwerkdag opnieuw een groot succes. Maar liefst 12.000 vrijwilligers gingen aan de slag op 300 locaties, verspreid over heel Nederland. Zeeland kan zeker gezien zijn inwonersaantal trots zijn met zijn 714 deelnemers! Niet bij iedere lokatie draait het erom zoveel mogelijk (nieuwe) deelnemers te krijgen, de natuurwerkdag is vaak ook de opening van een nieuw knotseizoen. Jong en oud kan actief meewerken op de eerste zaterdag van november. Onder begeleiding van ervaren vrijwil ligers kunnen ook nieuwe vrijwilligers meedoen. Zij krijgen uitleg en kun nen gereedschap lenen om de klus te klaren. Vrijwilligers helpen bij het onder houd van knotbomen (knotten), Amerikaanse vogelkers verwijderen. Op enkele locaties worden extra acti viteiten georganiseerd, zoals excursies en kinderactiviteiten. Begin oktober proberen we om alle Zeeuwse locaties op de landelijke site te hebben. www.natuurwerkdag.nl - Op deze site kun je zien waar je in de buurt aan de slag kunt en kan je jezelf meteen opgeven voor de activiteit. Ook dit jaar werkt de Natuurwerkdag samen met de Make a difference day (MADD, zie www.madd.nl voor meer info). Zij organiseren op 2 en 3 november vrijwilligersdagen, buiten om onze sector. Op een enkele Natuurwerkdaglocatie zal op de vrijdag 2 november gewerkt worden. Kortom, we hopen op zaterdag 3 november weer vele bekenden en nieuwe mensen te ontmoeten in ons landschap. Hieronder een kort overzicht van de locaties die tot nu toe bekend zijn. We verwachten weer rond de 15 locaties te kun nen krijgen en rond de700 mensen te verwelko men die actief zullen zijn in de natuur. Mocht je zelf of met je familie/vrienden/buren/ e.d. aan de slag willen, kijk dan op de site van de Natuurwerkdag. Bellen met SLZ mag natuurlijk ook. Lokaties natuurwerkdag op zaterdag 3 november Blikkendijk Zwartesluisje Schouwersweel Hoogezoom Arnemuiden Goes Nisse Burgh-Haamstede Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren KNNV Bevelanden Natuurmonumenten Werkgroep Actief Terreinbeheer

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 33