3 Geflitst! De Boom In 4-2007 Nieuw bij SLZ: Anton de Hulster, Pieter Voets en Eveline Hamelink Door Yet Baas, redactiemedewerkster De Boom In Op een regenachtige dag kom ik in Goes aan om drie nieuwe medewerkers aan de tand te voelen. Ik word door Eveline verwelkomd met een kop koffie. Even later komen Anton en Pieter er ook bij zitten. Het interview kan beginnen. Jullie zijn alledrie nieuw. Eveline: Wat is nieuw. Ik heb hier vorig jaar al gewerkt, van juli tot maart. Ik ben er even uit geweest, en nu weer vijf weken aan het werk. Pieter: Ik werk hier per 1 september. Maar ik heb tijdens mijn opleiding al stage gelopen zodat ik ook niet helemaal nieuw ben. Anton: Ook ik werk hier sinds begin september. Ik heb een half jaar contract, tot eind februari. Eventueel kan dat met weer een half jaar verlengd worden. Vertel eens wat over je werk. Eveline: Het gaat om erfprojecten, binnen en bui ten het Nationaal Landschap. We richten erven in met drinkputten, hoogstamfruit, Zeeuwse hagen en knotwilgen. Mijn taak is het maken van plan nen en tekeningen. De uitvoering wordt overgela ten aan de eigenaar, tenzij dat niet mogelijk is. En wat doe jij, Anton? Anton: Precies hetzelfde. Er zijn meerdere collega's die dit doen. Elk heeft z'n eigen regio. Eveline: Zuid-Beveland is mijn regio. Anton: Mijn regio is Walcheren en volgend jaar heb ik enkele erfprojecten op Schouwen- Duiveland, omdat ik daar vandaan kom. Een ander project dat ik ga doen, is het herstel van kerkter- reinen en begraafplaatsen. Dat doe ik samen met Sandra Dobbelaar. Per project wordt er een uit voeringsplan opgesteld in overleg met beheerders, omwonenden en andere partijen. Pieter: Ik hou mij bezig met het vrijwil ligerswerk. Het is de bedoeling dat ik de schakel tussen kantoor en de bui- tenploeg vorm. Mijn taak is behoorlijk breed: coördineren en begeleiden van uitvoering in het veld (vrijwilligers- groepen maar ook scholen), werkvoor bereiding, bezoeken van projecten en het werven van vrijwilligers. Wat is jullie vooropleiding? Pieter: Eerst MBO groenvoorziening (zeg maar hovenier) op het Groen College in Goes daarna ben ik ver der gaan leren op de HAS in Den Bosch. Hier heb ik de opleiding Tuin Landschapsmanagement gevolgd. Mijn stage voor deze opleiding heb ik bij SLZ gedaan. Anton: Ik heb MBO gedaan op de Helicon in Velp. Bos en natuurbeheer. Dat was een vierjarige opleiding. Eveline: Ik heb een vierjarige opleiding groenvoorziening gedaan. Daarna HBO aquatische eco-technologie. Daarna ben ik, net als Anton, Bos en natuurbeheer gaan studeren in Velp. Daar ben ik nog mee bezig. Ik studeer af in de richting natuur en landschaps techniek.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 28