Pieter: omdat mijn opleiding vrij breed was kan ik verschillende aspecten goed kwijt. Het praktische uit mijn MBO opleiding komt van pas in het begeleiden van het werk buiten. Binnen SLZ wil ik nog een hoop leren: het steeds beter organiseren van de praktische uitvoer van het werk, nog meer leren over het zeeuwse land schap en over planten en dieren. Het werk is afwisselend en mijn collega's zijn lekker enthousiast. Het werk wat SLZ doet, de combinatie van land schap, natuur en cultuurhistorie, is precies hetgeen ik erg interessant vind. Anton: Ik ben praktisch ingesteld, dus op m'n plek hier. Het is een leerproces voor mij. Ik ben blij dat ik hier werk heb gevonden. Ik ben ook bezig met De Boom In 4-2007 Kunnen jullie het geleerde bij SLZ in praktijk brengen? een ander project, MKLE geheten, Monitoring Kleine Landschaps Elementen. (zie artikel elders in deze De Boom In). Werken jullie veel in het veld? Eveline: Zelden. Af en toe begeleiden we vrijwilli gers bij projecten. Maar ik werk niet alleen op kan toor. Ik hou mij bezig met het algemeen advies. Ik ga bij mensen langs om plannen te maken. Je moet dus wel met mensen om kunnen gaan. Eveline: Dat is waar. Je komt van alles tegen. Anton: Erfbezoekjes zijn het leukste. Je kunt je kennis delen met mensen die echt geïnteresseerd zijn, anders zouden ze onze hulp niet vragen. Eveline: Mensen kunnen heel enthousiast zijn. Soms komen we ergens en krijgen we bij het afscheid een potje zelfgemaakte bessenjam mee, afkomstig van struiken die we een jaar geleden geplant hebben. Op die manier heb je echt eer van je werk! Van links naar rechts: Eveline, Pieter en Anton (foto: Nettie Wilderom)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 29