De Kapsalon De Boom In 4-2007 Nieuwsbrief van een Walcherse beheerswerkgroep Door Jan Moekotte en Nienke Ensing, "knotmeesters" van de Kapsalon Deze groep is er in geslaagd (hoewel ze een VOL overeenkomst uitvoerden bij SLZ) om 20 jaar lang onopgemerkt goede werken te verrichten. Vijf jaar geleden zijn we wat gereed schap gaan leveren en nu er twee nieuwe coördinatoren zijn is het tijd voor ladders en een cursus zaag - en veltechniek voor de 'voorheen groep Niek Klaasse'. SLZ is blij een bijdrage te kunnen leveren aan de Kapsalon! Nieuw knotseizoen We staan aan de vooravond van het nieuwe knotseizoen. Het is stilaan tijd om de tanden weer bloot te lachen. We zullen de komende maanden als knotploeg zo'n zes a zeven keer uitrukken. Het liefst op zonovergo ten dagen. Voor de nieuwkomers (Elias Mostert en Arjen Drijgers) een korte schets van zo'n knotmiddag: We beginnen te knotten om één uur (13.00), pauzeren na zo'n anderhalf uur, gaan na de pauze nog een uurtje door om dan, zo tegen vieren, in de dorpskroeg neer te strijken waar we "evalueren". Als we al onze wilgen geknipt en geschoren hebben, sluiten we, net als vorig jaar, het seizoen af met (knot)bier, gebrouwen door Jan, en een boerenkoolmaaltijd, bekokstoofd door Nienke. Iedereen die minimaal drie keer heeft geknot, kan dan aan schuiven. Een terugblik op 28 jaar knotmeester- schap Voor dit interview ontmoet ik Niek Klaasse in één van zijn favoriete café's, de Mug, in Middelburg. Op de vraag hoe lang hij al knotmeester is antwoordt hij: "Al 28 jaar". Hij is daar mee begonnen omdat hij een houtkachel had en die gevuld moest wor den. Ik had verwacht dat hij sterke idealistische gronden zou hebben om knotmeester te worden: de natuur, bescherming van het Zeeuwse land schap. Maar nee hoor, hij had gewoon hout nodig. In die 28 jaar is er van alles gebeurd. Een leuke annekdote is dat hij met iemand van de knot ploeg een kleine onenigheid had. Deze beste man was komen knotten en had zijn ladder niet goed neergezet. Je snapt het natuurlijk wel, hij viel naar beneden, belandde in de sloot met de ladder om zijn nek. Alleen Niek heeft dit zien gebeuren en heeft daar erg veel plezier om gehad. De "oude" knotmeester heeft nog wel een aantal tips voor de "nieuwe" knotmeesters. Zorg dat je altijd een EHBO koffertje bij je hebt. En natuurlijk na iedere knotsessie evalueren in de plaatselijke dorpskroeg. Dat is een echte 'must'. Wat zijn sterke en zwakke punten van Niek? Hij zegt dat hij de 'nieuwe' mensen wat heeft laten zwem men. Wat meer begeleiding is belangrijk. Dat je ze vertelt hoe ze moeten zagen, dat ze rekening moeten houden met waar de wind vandaan komt. En natuurlijk waar je begint in een boom met zagen. Als je denkt dat Niek nu op zijn lau weren gaat rusten dan heb je het mis. Hij blijft vrolijk meezagen bij ons clubje.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 31