Nieuws en agenda Vf!/ De Boom In 4-2007 Te verwachten in 2008: Wanneer? Wat? Waar? 16-02-'08 Jubileum SLZ vrijwilligersdag 2008 Nisse, Kasteelwei 19-03-'08 Boomfeestdag Heel Zeeland maart Cursus Hoogstamfruitbomen snoeien Zeeuws-Vlaanderen april Cursus Streekeigen erven Bevelanden september SLZ 25 jaar Symposium ''Groen is meer dan bomen'' september Eerste Hulp Bij Landschapsbeheer voor Weekendgroepen september Eerste Hulp Bij Landschapsbeheer voor VLP 01-11-'08 Natuurwerkdag Heel Zeeland november Cursus Hoogstamfruitbomen Walcheren november cursus Streekeigen erven Zeeuws-Vlaanderen Kijk voor meer informatie op: www.landschapsbeheer.nl/zeeland of bel 0113-230936. Over het algemeen is opgave vooraf voor onze activiteiten verplicht. Plantseizoen De tijd is gekomen om bomen en struiken te planten. Ga zorgvuldig te werk! Op onze website www.landschapsbeheer.nl/zeeland kunt u onze nieuwe folder downloaden: "Hoe plant ik een boom of struik". Kijk onder het kopje SLZ alge meen, folders. Klimaatbosjes In Zeeland zijn al een stuk of 10 klimaatsbosjes aangelegd. In het gelijknamige project is nog ruimte voor enkele deelnemers. Voor wie een wei heeft langs de openbare weg waar 3 notenbomen in mogen komen te staan. Project Zeldzame fruitrassen Per 2008 zal het project Zeldzame fruitrassen van start gaan. Het doel is om zeldzame Zeeuwse ras sen te behouden. Als eerste worden de zeldzame rassen opgespoord. Van deze bomen zullen enten worden genomen die worden opgekweekt in ^2 ''hoogstamreservaten". Wilt u mee doen met het opsporen, of weet u nog ergens zeldzame soorten te staan, meldt u dan aan bij SLZ. Project herstel kleine cultuur historische elementen Fam. den Ridder uit Nisse heeft tijdens de slotbijeenkomst van het project in Heinkenszand op 23 november jl. een pluim gekregen voor het respectvol in stand houden van cultureel erfgoed. Historische grensstenen SLZ wil met dit project de overgeble ven grensstenen in kaart brengen. We zijn op zoek naar vrijwilligers om deze stenen te inventariseren en indien nodig te herstellen. Bel voor meer informatie: Sandra Dobbelaar: 0113-230936.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2007 | | pagina 34