De Boom In 1-2008 Stukje bos bij een buitenplaats (foto archief SLZ) Ramp in 1953 hield binnen Zeeland vooral huis op Schouwen, Tholen en in de Hals van Zuid Beveland. En ja, langdurige inundaties met zout water zijn nu eenmaal slecht voor mens, dier en plant en dus ook voor bos. Er zijn dus niet zo heel veel plaatsen in Zeeland waar je bos zou kunnen verwachten dat een beetje een respecta bele leeftijd heeft bereikt. bij Aardenburg werden aanzienlijke boscomplexen aangetroffen, ondanks het feit dat er sinds 1485 veel hout gewas geveld was voor de afdam ming van het Zwarte Gat. Maar verder blijft het zoeken naar infor matie over bos in Zeeland. Meerdere prachtige boeken over de natuur en het landschap in Zeeland besteden er nagenoeg geen letter aan. Reinaert Bos heeft dus in Zeeland nogal eens het veld moeten ruimen. Maar dat bos niet thuis zou horen in Zeeland, zoals wel eens wordt beweerd is natuurlijk een idiote stelling. Reinaert de Vos immers, zwierf rond in de omgeving van Hulst. Het waren de late Middeleeuwen en hij bevond zich tussen grote bossen en uitgestrekte heidevelden. Een ander voorbeeld dat veelzeg gend is, is het volgende. In de Beooster Eede Vergrootglas We zoeken de kaart van Zeeland af met behulp van een vergrootglas. Zijn er plekken te vinden die de afgelopen honderd jaar niét zijn over spoeld en waar mogelijk al die tijd bos heeft gestaan? Buitenplaatsen op Walcheren In het prachtige boek van Jan Arends

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 10