De Boom In 1-2008 maat en nachtelijke leven maar moeilijk te zien. Wanneer de kat eens een spitsmuis meebrengt, loont het de moeite om het gebit van dit insec- tenetertje te bekijken. Wanneer de tandpuntjes oranje/rood zijn betreft het een bosspitsmuis. In andere gevallen is het meestal een huisspitsmuis. Ze leven ondergronds of in de strooisellaag van de bosbodem. www.vzz.nl Wanneer u een kleine poel of sloot in of langs het bosje heeft, dan kan dat in het vroege voor jaar een geschikte paarplaats zijn voor de bruine kikker, kleine watersalamander of gewone pad. De bruine kikker is een echte landkikker, die op de vochtige bosbodem naar insecten zoekt. De kleine watersalamander is niet zo vroeg met de voortplanting. Ze overwinteren graag in houtmolm onder verterende boomstammen. De gewone pad is in zachte winters al in februari actief op weg len tegen in kleine groepjes die over dag in een den of spar zitten. www.uilen.org Grootoorvleermuizen zijn vliegende zoogdieren. In de zomer zitten ze het liefst op een ruime, donkere (kerk-) zolder of in een paar holle bomen op een landgoed. 's Nachts jagen ze rond oude bomen in het dorp. In de winter vinden we ze in bunkers waar ze onder een roestige ijzerstrip veilig kunnen slapen. Vorig jaar werden in een bosje langs het Veerse Meer in een vleermuiskast een 25-tal groot oren gevonden. Kleine bosjes dienen als jachtterrein en als ontmoetings- en paarplaats voor vleermuizen. Kleine zoogdieren zijn door hun for- Grootoorvleermuis (Foto archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 19