4e vf f* Q De Boom In 1-2008 seizoen een keer kijken wat er allemaal groeit, bloeit en leeft. Dit houden we nauwkeurig bij en zo kunnen we aan het eind van ieder jaar zien of er al veranderingen plaatsvinden. Zo heb ben we bijvoorbeeld een lijst met pad destoelen en zwammen waar al 115 soorten op staan. Ook kijken we ieder jaar hoe het met de muizen in het bos zit door er een weekendje te over nachten en muizenvallen te zetten. Boomhutten Om jongeren zoveel mogelijk bij de natuur te betrekken proberen we ons bosje ook leuk te maken voor kinderen, zowel jong als ouder. Zo hebben we een levende boomhut gemaakt, een bruggetje over de ringsloot gelegd zodat je op het eilandje kan komen, er is een wip gemaakt voor de kleineren en een gewone hut op de grond. Het is voor ons heel belangrijk dat jongeren ons bosje heel leuk vinden, want het lijkt wel of jongeren zich steeds minder voor de natuur interesseren. Door ons bosje ook aantrek kelijk voor kinderen te maken worden ze zonder dat ze het weten toch bij de natuur betrokken. Het nadeel is dan wel weer dat je ook jongeren in je bosje krijgt die je liever buiten wilt houden, zo hebben we al verschillende keren met vandalisme te maken gehad, maar we hebben ook al veel positieve reacties gehad van zowel jongeren als volwassenen. We vinden het heel leuk om in het bos te werken en hopen dan ook dat we nog een hele lange tijd het beheer in "het Gaaienbos" mogen uitvoeren. Twee vlaamse gaaien aan het werk op de SLZ vrijwilligersdag in Nisse (foto: Peter Maas)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 25