O vp f* Miniatuurbos op Walcheren De Boom In 1-2008 Van plan naar uitvoering Door Robert Wielemaker, medewerker SLZ Het is eind 2006 en we (Michel, stagiair en ik) brengen een bezoek aan Vrouwenpolder. Geen onbekend adres voor SLZ, de hoogstammen en de mooie meidoornhaag er omheen worden vakkundig bijgehouden door de vrijwilligers. Maar vandaag komen we voor het bos. De eigenaar staat ons al popelend op te wachten, "koffie?". Uiteraard, dan kunnen we ondertus sen uitleggen wat het project inhoudt en gelijk ook de wensen (verwachtingen) van de eigenaar horen. Met een voorbeeldplannetje, folders en een opsomming van de voordelen die het de eigenaren oplevert, willen bijna alle eigenaren meedoen. Zo ook vandaag. De eigenaar is eigenlijk wel blij. Al jaren had hij het voornemen om "iets" met zijn bosje te doen. Maar wat? Eén van de voordelen is dat de VLP tegen een geringe vergoeding kan hel pen bij het uitvoeren van de werkzaamheden. En dat niet alleen dit jaar, maar ook voor de verdere toekomst. Na een uurtje lopen we richting het bosje, ter wijl de eigenaar veel vertelt en vraagt, probeer ik diverse oplos singen voor de "problemen" te vinden. Ook dit bosje is weer geen standaard bosje. Globaal kunnen we hier drie verschil lende gedeeltes ontdekken. Het eerste deel (1) is waarschijnlijk de oude (huis-)fruitboomgaard. Hier en daar staan enorme populieren langs het perceel. Middenin staan 2 rode beuken. Achterin staan nog enkele fruitbomen die samen met de andere bomen het licht moeten delen. Het tweede gedeel te (2) is jonge aanplant van bosplantsoenstruiken, is ongeveer 7 jaar geleden aangeplant. De struiken zijn na de aanplant nooit meer gedund (dunnen is het weghalen van tussen- gelegen struiken). Ondanks de iets glooiende randen is de overgang van het gazon naar de struiken vrij "hard". Het derde gedeelte (3) is niet echt een bos, 1. Oude fruitboomgaard 2. Jonge aanplant 3. Houtsingel

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 26