3 Rondom de akker (zuid- en oostkant) staat een rij solitaire essen. De Boom In 1-2008 Harde overgang van gazon naar struiken (foto archief SLZ) maar meer een singel van ongeveer zes meter breed. Circa 10 jaar geleden zijn hier in groepen boom- en struikvor mers ingeplant. Ook hierin is dunnen gewenst. Overige invloeden: De eigenaar is niet veeleisend. Het terugdringen van de beplanting langs het onderhoudspad en het behouden van de beeldbepalende bomen hebben prioriteit. De akker is in gebruik voor akkerbouw en verpacht aan een boer in de buurt. Actie: We kunnen een akkerrandpakket aanbieden. Om het perceel loopt een "onder- houdspad" en de buurman aan de oostkant heeft een fruitteeltbedrijf. Actie: Wellicht iets voor een wandel pad en bij aanplant geen meidoorns kiezen i.v.m. bacterievuur. In het gebied komen niet alleen reeën voor, maar ook damherten. Op diverse plekken hebben de op jonge twijgen beluste dieren toegeslagen. Actie: Jonge aanplant beschermen of minder sma kelijke soorten kiezen Actie: Voorlopig geen, de kronen raken elkaar nog niet. Over een jaar of drie nog een keer bekijken. Advies: Een beheersadvies moet wel werkbaar en realis tisch zijn. Het bos is er, de bomen die er in staan, ondanks dat ze soms niet passen of niet inheems zijn, moet je respecteren. Zo behoren de rode beuken achter in de oude boomgaard niet echt tot een streekeigen beplanting, maar zijn al zo oud en beeldbepalend dat we ze graag willen behouden. Daarom hebben we geadviseerd om alle bomen en struiken die enigszins in de buurt staan weg te halen. De oude hoge populieren staan eigenlijk veel te dicht op elkaar waardoor ze nooit een "normale" kroon (het blad gedeelte van de boom) hebben kunnen vormen. Ook hier gaan we niet ingrijpen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 27