9 De Boom In 1-2008 Open zand (foto Robert Wielemaker) mende amerikaanse vogelkers moet zo veel mogelijk bestreden worden. Uitzicht op de duinen en de vuurto ren moet niet aangetast worden. Landschappelijke inpassing De nieuwbouw aan de rand van Nieuw-Haamstede direct grenzend aan de Bergeend kan door aanplant van enkele bomen en struiken aan het zicht ontrokken worden. De aanplant zal zo aangebracht moeten worden dat het zicht vanuit de nieuwbouw op het duingebied niet wordt aangetast. Daar het huis de Bergeend niet tussen de nieuwbouw en de duinen staat, maar ver naast de zichtlijn is dit goed te realiseren door aanplant van zomer- eiken en zwarte elzen met struikvor mers eronder. De zomereik kan het best als veer (kleine boom) worden aangeplant, om de kans op aanslaan te vergroten. Bosjes De bestaande bosjes op het erf zijn over het algemeen zeer soortenarm. Op verschillende plaatsen is dit niet zo'n probleem, zoals het geval is bij de dennenbosjes aan de noordzijde (duin zijde) van het terrein. Dit bos zeer beeldbepalend en heeft een hoge landschappelijke waarde. Bovendien is het moeilijk om te vormen, zonder in de dennen te gaan dunnen. Dunnen is te ris kant, omdat de resterende bomen het daardoor onnodig zwaar zullen krijgen. Tussen de woning en de drukke duinovergang is het gewenst het bos gevarieerder te maken. Behalve door aan plant van bomen en struiken kunnen er ook hoge houtrillen worden aangelegd, welke weer kunnen overgroeien met duinroos, kamperfoelie en/of klimop. Voor alle nieuwe aanplant geldt dat deze tegen vraat door konijnen en herten beschermd dient te worden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 33