[36) T De Boom In 1-2008 Ook in Zeeland worden diverse activiteiten in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed geor ganiseerd. De SCEZ heeft de provinciale coördinatie op zich genomen. Op hun site is het Zeeuwse (en lande lijke) overzicht van activiteiten te vinden. Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft samen met een aantal eigenaren en beheerders van religieus erf goed een aantal publieksactiviteiten samengesteld. Deze zijn te vinden in het activiteiten overzicht. Vrijwilligerdag SLZ i.s.m. KNNV afdeling De Bevelanden Zaterdag 16 februari, een mooie winterdag in Nisse. Meer dan 100 vrijwilligers zijn bijeengeko men om de vrijwilligerdag te beleven. Ook dit jaar een uitgebreid programma en voor één van hen, de Gouden Jirizaag. SLZ reikt deze zaag uit aan een persoon die zich al jaren bijzonder verdienste lijk maakt in het vrijwilligerswerk. Dit jaar ging de eer naar Ton de Koning. In het volgende nummer van De Boom In een uitgebreider verslag, op onze website kunt u alvast een fotoreportage vinden. Nieuwe opzet cursus Streekeigen erven Sinds 1992 organiseert SLZ de cursus 'Streekeigen erven in Zeeland' samen met de Boerderijenstichting Zeeland. Binnen deze cursus leren de cursisten wat streekeigen is en hoe ze de verschillende waarden op een erf kunnen inbren gen of kunnen verhogen. Verschillende keren zijn er veranderingen doorgevoerd, maar de cursus is nog nooit geheel herzien. Tot komende zomer werkt Patricia van Poppel (stagiaire) aan de cursus. Als afstudeeropdracht zal zij de gehele cursusstof onder de loep nemen en deze verbeteren, vernieu wen en aanvullen. Mogelijk dat tijdens de cursus van dit najaar al de nieuwe versie van start gaat. Natuur en milieu maak je zelf! Doe mee aan de groene peiler Denkt u verder dan uw eigen voor deur? En wilt u uw stem laten horen? Meld u aan als panellid bij De Groene Peiler, het online natuur- en milieupa nel van de Zeeuwse Milieufederatie. Door middel van De Groene Peiler gaat de ZMF regelmatig onderzoeken welke kansen en bedreigingen inwo ners van Zeeland zien op het gebied van duurzaamheid en leefbaarheid in de eigen provincie. De Zeeuwse Milieufederatie legt circa vier keer per jaar vragen voor aan de leden van de 'Groene Peiler'. Die vragen gaan over specifieke plekken of vraagstukken in onze provincie. Dit kan variëren van vragen over klimaat- neutrale en duurzame ontwikkeling tot concrete bouwplannen en de inrich ting van het landschap. Voor meer informatie over 'De Groene Peiler' kunt u contact opnemen met de Zeeuwse Milieufederatie (0113 230075) of een kijkje nemen op de website: www.degroenepeiler.nl Amfibieën monitoring Het monitoringsseizoen voor amfi bieën gaat weer van start. Want het is voorjaar! Verschillende mensen met een drinkput zullen weer bezoek krij gen van iemand met een amfibieën- fuik. Hiermee kan op diervriendelijke wijze geïnventariseerd worden hoeveel en welke kikkers, padden en sala manders de put bevolken. Zelf aan de slag? Bel naar Alex Wieland, SLZ.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 38