De Boom In 1-2008 Voorlichting In het project is ook een voorlichtings onderdeel opgenomen. In 2003 en in 2006 is een voorlichtingsavond geor ganiseerd in samenwerking met een gemeente. -In de gemeente Hulst is medio 2003 een voorlichtingsavond en excursie georganiseerd over natuurvriendelijk bosbeheer. Ongeveer 30 boseigenaren uit de gemeente Hulst hebben deze avond bijgewoond. De voorlichtings avond maakte ook deel uit van een landelijk voorlichtingsprogramma voor het beheer van kleine boselementen in het cultuurlandschap in samenwerking met Landschapsbeheer Nederland, CLM en de Unie van Bosgroepen. In samenwerking met de gemeente Veere hebben we op 13 juni 2006 een voorlichtingsavond georganiseerd in Domburg. Alle particuliere eigenaren van kleine bosjes in de gemeente Veere waren uitgenodigd (ongeveer 60 eigenaren). Op de avond waren 15 eigenaren aanwezig en 6 eigenaren melden zich aan voor het project. Als vervolg op de voor lichtingsavond is eind juni nog een bosexcursie georganiseerd langs diverse kleine bosjes in de gemeente Veere. Vervolg Vanaf 2008 willen we het project geleidelijk ombouwen tot een soort abonnementsysteem. Naast jaarlijks 10 nieuwe bosjes willen we jaarlijks ook 10 eigenaren van oude bosplannen bezoe ken voor verder advies en/of uitvoering van werk door de SLZ-uitvoeringsploeg. In 2008 zullen 10 eigenaren uit het bosjesproject 2003-2004 worden bezocht. Komende jaren willen we binnen het bosjesproject (qua nieuwe bosjes) de nadruk meer leggen op de bosjes in de Kop van Schouwen. In samenwerking met de Stichting Open duinen en de Gemeente Schouwen-Duiveland gaan we een voorlichtingsavond organiseren. Tevens willen we een aantal uitgebreide plannen maken, waarbij de flora en fauna van de bosjes geïnventariseerd wordt. Via het abonnement systeem worden deze bosjes na enkele jaren ook opnieuw bezocht. Op deze manier krijgen we nut tige informatie eventueel het beheer bij te sturen. Vrijwilligers van de VLP Mm Noord- en Midden Zeeland maken dit populierenbosje bij Wilhelminadorp natuur vriendelijker. (foto: archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 7