Vf!/ De Boom In 1-2008 Opzet project Kleine bosjes: - door SLZ wordt een plan opgesteld met een inventarisatie van het huidige bos en voorstellen voor verbetering van de natuur- en landschappelijke waarden van het bos. Hiervoor vragen we een bijdrage van 150,- (particulieren) en 450,- voor instanties. - Desgewenst kunnen diverse voorgestelde maatregelen uit het plan door de doorde weekse vrijwilligersploeg van SLZ worden uitgevoerd. - Voor het inschakelen van de vrijwilligersploeg vragen wij een bijdrage van 165,- (prijspeil '08) per dag voor een groep van circa 6 man. - Het advies bestaat globaal uit een omvormings- /beheersplan van ongeveer 10 pagina's, met daarin: - actuele situatie - (gewenste) toekomstige situatie - inrichtingsmaatregelen - beheersmaatregelen per beheersgroep (wanneer moet er wat?) - beheersproblematiek en oplossingsrichting - foto's plangebied Wetgeving In de plannen dienen we rekening te houden met wetgeving t.a.v. kleine bosjes. Bijna alle kleine bosjes vallen onder de Boswet. Dit houdt in dat men bij velling van bomen reke ning moet houden met een meldingsplicht en herplantplicht. Aanleg van een poel aan de rand van een bosje kan problemen opleveren met de Boswet. Indien mogelijk wordt de poel buiten het bosperceel aangelegd (b.v. op een weilandje voor het bos). Daarnaast is in enkele situaties ook de gemeentelijke kapverordening van toepassing op kleine bosjes. Ook de Flora- en faunawet is van toepassing op diverse (rode lijst) plant- en dier soorten zoals ransuilen en vleermuizen. De wet houdt in dat men geen werkzaamheden mag verrichten die de soort verstoren, tenzij het werkzaamheden zijn die juist nodig zijn om het milieutype in stand te hou den (b.v. uitbaggeren drinkput). In het project werken we samen met diverse instanties zoals de provincie Zeeland (subsidieverstrekker en toe zichthouder Boswet). De gemeenten Hulst, Veere en momenteel Schouwen- Duiveland worden bij de voorlich ting betrokken. Daarnaast zijn ook diverse gemeenten en het Waterschap Zeeuwse Eilanden deelnemer aan het project.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 8