f f" In memoriam De Boom In 2-2008 Arie Maat Door Henk Vinkeles Melchers en Kees Tonkens, collega's hoogstamfruitploeg Maandagmorgen 3 maart j.l. is Arie Maat tijdens het vrijwilligerswerk bij Natuurmonumenten op landgoed Groote Meer in West-Brabant plotseling overleden. Hij was bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland anderhalf jaar actief als vrijwilliger bij de NMZ hoogstamfruitploeg. Wij zullen hem herinneren aan zijn grote inzet en kennis op het gebied van fruitbomen. Het kwam weinig voor dat Arie op dit gebied iets niet direct wist. Was dat toch het geval, dan kon je ervan op aan dat hij het de daaropvolgende week opgezocht had en dan aankwam met alle informatie. Toen Arie van ons nieuwe project Oude Fruitrassen hoorde, gaf hij zich onmiddellijk hiervoor op als vrijwilliger. Het was hem helemaal op het lijf geschreven, het is een gemis dat wij het nu zonder hem moeten stellen. In het team bij SLZ werd hij ook zeer gewaardeerd als persoon: bevlogen, maar ook beminnelijk en guitig, hij had beslist de nodige relativerende humor. Hij werkte met plezier in onze ploeg, ondanks soms botsende meningen over de wijze van snoeien. Arie had daar op grond van zijn ervaringen in Gelderland zijn eigen opvattingen over; opvattingen die ons tot nadenken aanzetten. Hij liet zich niet snel van de wijs brengen. Boven alles was hij zichzelf, goedgehumeurd, helder, monter, onbevangen. Hij werd gewaardeerd om de persoon die hij was. Een man met kennis, inhoud, die bezig was met wat hij leuk vond, ons daarin inspireerde en zich zelf niet voorop stelde. Vaarwel, beste Arie, dank dat je er was.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 29