Geflitst! Peter Maas De Boom In 3-2008 Door Nettie Wilderom en Robert Wielemaker, medewerkers SLZ Op een vrijdagmiddag in augustus nemen we plaats op een terrasje aan de veste in Goes. In het centrum is de kermis zojuist losgebarsten, maar hier zitten we heerlijk rustig. We zien (Peter natuurlijk als eerste) een pimpel mees voedsel zoeken in het struweel aan de waterkant en horen een grauwe vliegenvanger. We vragen hoe hij bij SLZ terecht is gekomen. Peter werd op z'n 13e lid van de oost zeeuwsvlaamse natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut, tegelijk met een andere zeeuwsvlaamse collega van ons, Lucien Calle. Ze keken graag vogels, maar gingen ook direct meedoen met het knotten. Peter wilde na zijn middelbare school graag naar de bosbouwschool, net als Lucien, maar daar werden toen maar een beperkt aantal leerlingen aangenomen, dus kon hij daar niet terecht. Na een paar maanden havo te hebben gedaan, kreeg hij de kans om op Goeree drie maanden lang vogels te tellen, zijn eerste betaalde baan in de groene sector. Daarna volgde hij een opleiding voor analist en inventariseerde in opdracht van de Provincie Zeeland planten. Via de Steltkluut kwam hij terecht in het bestuur van de SLZ in oprichting. Het heeft niet veel gescheeld of hij was ook de eerste betaalde medewerker geworden van SLZ, maar helaas... Enige tijd later kon hij via een baanlozenproject toch bij SLZ aan de slag, en in 1986 kwam hij in vaste dienst. Dat is nu dus 22 jaar geleden. Of zijn werk in de loop der tijd veranderd is? vroegen we. Nou en of! Peter begon als begeleider van de doordeweekse vrijwilligersploeg in Zeeuws Vlaanderen. Daar heeft hij goede herinneringen aan. Het was een leuke ploeg van zo'n 5 a 6 mensen. Collega Sjaak Herman deed in die tijd de voorbereidingen, maar later ging Peter dat zelf doen. Dat betekende 'de boer op gaan'. Hij herinnert zich dat hij op de fiets door het Oost zeeuwsvlaamse land reed om landschapselementen te inventariseren. En dan contact proberen te leggen met de eigenaren om te vragen of het goed was dat de vrijwilligers langs zouden komen om de knotbomen te onderhouden. Sommige boeren stonden daar wantrouwend tegen- /r Ai, dat is schrikken! Peter Maas, al 22 jaar in 'vaste dienst', plaatsvervangend direc teur, hoofd afdeling kennis en communicatie en al betrokken bij SLZ vanaf de oprich ting, gaat ons verlaten! Per 1 oktober wordt hij boswachter in Zeeuws Vlaanderen bij Staatsbosbeheer. Nadat we van de eerste schrik waren bijgekomen, ontstond het idee voor dit interview. Peter Maas, hier nog achter zijn bureau bij SLZ, neemt per 1 oktober afscheid (foto: archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 10