f- Natuurcompensatie en landschappelijke inpassing De Boom In 3-2008 Door Alex Wieland, medewerker SLZ In de Smidsschorrepolder en de Autrichepolder zijn grootschalige kassen gepland. De loca ties zijn hiervoor gunstig gelegen. In de omgeving staan fabrieken die restwarmte en CO2 produceren die in de kassen gebruikt kunnen worden. Daarnaast zijn er voldoende infra structurele voorzieningen voor aan- en afvoer van materialen en producten. Zeeland Seaports, die het Glastuinbouwproject uitvoert, heeft aan SLZ gevraagd om een plan te maken voor de invulling van de natuurcompensa tie en de landschappelijke inpassing. De contouren en de oppervlaktes waren vooraf vastgesteld. SLZ neemt af en toe dergelijke opdrachten aan indien de planologische procedures in grote lijnen zijn afgerond en als onze deelname een belangrijke meerwaarde kan opleveren voor natuur, cultuur historie en landschap. Tot voor kort bestond het plangebied uit polders waarin akkerbouwgewassen geteeld werden. Naast dijken zijn er enkele weilanden met oude knotbomen en hoogstamfruit. Het ligt inge klemd tussen de industrie in de Koegorspolder, de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate en Westdorpe. Aan de zuidzijde ligt het natuurgebied Westdorpe Noord. Vanaf dit natuurgebied loopt een nog te ontwikkelen natte ecologische verbin dingszone richting het natuurgebied Zwartenhoek. De ecologische verbindingszone dient ontwikkeld te worden in de landschap pelijke inpassing. In de onderstaande tabel worden de voorgenomen maat regelen per polder weergegeven. Het doel van de landschappelijke inpassing is om de kassen vanaf bewo- ningslocaties zoveel mogelijk aan het zicht te onttrekken. Het doel van de natuurcompensatie is een leefgebied te creëren waarin de natuurwaarden die verloren gaan bij de aanleg van de kassen zich kunnen handhaven of herstellen. De voorgenomen maatregelen per polder in hectares Deelgebied Glastuinbouw Landschappelijke inpassing Realisatie verbindingszone Compensatie Smidsschorrepolder 112 ha 2,9 ha 0 ha 2,9 ha Autrichepolder 75 ha 6,25 ha 18,75 ha Groene knoop 0 ha 0 ha 0 ha 30 ha 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 14