Inrichtingsplan Groene Knoop (tekening: Ewoud Voogd) Door het verbreden van de watergang zal de sluis beter tot zijn recht komen. Het hoger gelegen zuidelijke deel zal ingericht worden als kleinschalig cultuurlandschap met veel heggen, knotbomen, bomenrijen en hoogstam- fruitbomen. Hier zijn ook de restanten van een oude batterij te vinden. De batterij is een oud verdedigingswerk uit de tijd van Napoleon. In het huidige landschap is de batterij door het maaiveld- verschil nog terug te vinden. In de loop der tijd zijn de verdedigingswallen echter sterk vervlakt. De contouren van de wallen zullen weer worden hersteld. Het gehele gebied zal worden begraasd met runderen en schapen. In de Autrichepolder komen kassen zodra de Smidsschorrepolder is volgebouwd. Hier is de land schappelijke inpassing van groot belang omdat de bewoners uit Westdorpe recht op de kassen kijken. De landschappelijke inpassing bestaat uit een 100 meter brede strook waar ook de natte ecologische verbindings zone in wordt aangelegd. De natte zone bestaat uit een waterloop van 30 meter breed. Het dient als een verbin dingszone voor soorten die aan natte biotopen gebonden zijn en als tijdelijke opvang van water bij hevige regenval. Soorten als bijvoorbeeld kleine modderkruiper, watervleer muis en waterspitsmuis kunnen via deze waterloop van het ene naar het andere natuurgebied migreren. Er wor den flauwe oevers aangelegd zodat er ruime mogelijkheden zijn voor moe rasontwikkeling. De grond wordt op

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 16