25 jaar SLZ De Boom In 3-2008 Deel 5, de periode 2003 - 2008 veel continuïteit, maar ook forse groei Door Lous Coppoolse, bestuursvoorzitter SLZ In 2003 ben ik de heer Hietkamp opgevolgd als voorzitter van het bestuur van een flink uit de kluiten gewassen SLZ. Een breed takenpakket met betrekking tot zorg voor het landschap, zorg voor plant en dier, veel inzet van vrijwilligers, een breed netwerk met instanties en particulieren en tal van projecten die voorbereid en uitgevoerd moeten worden. Een breed samengestelde financiering van ruim 1,9 miljoen en een personeelsformatie van 22 fte. Het is een uitdaging om dit goed te borgen. of deze veranderingen zich niet wat meer gematigd konden voltrekken. SLZ moest zich zowel organisatorisch als inhoudelijk aan de groei aanpassen. Professionalisering, digitalisering, reor ganiseren stonden dan ook regelmatig op de agenda. Maar het gaat uitein delijk om winst voor het landschap; gelukkig is daar ook veel tot stand gekomen. Belangrijk is dat de mede werking van overheden, maatschap pelijke organisaties en particulieren aan het realiseren van projecten steeds ruimhartiger wordt. Veel projecten zijn succesvol verlopen en ook de instand houding van het gerealiseerde krijgt in toenemende mate aandacht. Continuïteit Het takenpakket dat opgebouwd is in de loop van jaren, gaat ook in de laat ste 5 jaar onversaagd door. Wel zien we bij bijna alle activiteiten een groei in de formatie en worden aandachtgebie- den verder verbreed. Bij soortenbeheer komt een netwerk vleermuiswerkers, ook de steen- en kerkuil krijgen een vrijwilligersnetwerk. Er wordt flink geïn vesteerd in de verbetering van de bio- Dat borgen is ruimschoots gerealiseerd, maar in de jaren 2003-2008 is er tevens een boven verwachte groei geweest. Dit heeft het nodige teweeg gebracht binnen de organisatie. De ont wikkelingen gingen soms zo snel, dat er wel eens zuchtend vanuit de organisatie opgemerkt werd Voorzitter Lous Coppoolse in actie in Nisse op de vrijwilligersdag 2008 (foto: Peter Maas)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 24