3 T Speuren naar historische grensstenen De Boom In 3-2008 Door Denis van der Zalm, vrijwilliger cultuurhistorie Het begon allemaal met een advertentie in "Het Zeeuwsch Vlaams Advertentieblad" waar er vrijwil ligers werden gezocht om te helpen bij het opsporen, fotograferen en het in kaart brengen van histo rische grenspalen. Daar mijn hobby's fotografie, wandelen fietsen zijn en ik behoorlijk over weg kan met de pc, leek het wel iets om mij als vrijwilliger aan te melden. Ik heb toen snel een mailtje gestuurd naar "Stichting Landschapsbeheer Zeeland" en enkele dagen later kreeg ik een mailtje terug van Sandra Dobbelaar om een datum af te spreken voor een kennismakings gesprek. Dit gesprek vond plaats op 13 maart 2008 in Terneuzen waar ik de nodige informatie kreeg, aan gevuld met wat documentatie over de "Stichting Landschapsbeheer Zeeland" en een lijst met de al verzamelde gegevens over diverse historische grenspalen. Thuisgekomen ben ik naar de bibliotheek gegaan om het boek "Zeeuwsch-Vlaanderen De geschiede nis van een grensgebied" geschreven door dhr. P.W. Stuij op te halen zodat ik mij iets verder kon verdie pen in deze materie. Al snel kwam ik er achter dat de gegevens in de SLZ-lijst overeenkwamen met wat er in dit boekje was beschreven over de diverse De grenspalen zijn af en toe goed verstopt. GPS biedt soms uitkomst (foto: Denis v.d. Zalm). palen. Maurice Kindt, al langer vrijwil liger bij SLZ, had het voorbereidende werk al gedaan, door deze lijst te maken en had ook al diverse palen in het landschap opgespoord en bezocht. Startbijeenkomst Op 26 maart 2008 was er een eerste samenkomst en kennismaking van alle 'oude' en nieuw aangemelde vrijwil ligers voor de historische grenspalen. De diversiteit van hobby en kennis bij de vrijwilligers was groot zodat de al bestaande ploeg vrijwilligers goed aangevuld kon worden met mensen die iets van fotografie kennen, gewend waren met kadastergegevens om te gaan, met de gps konden werken en handig waren met de pc. Al gauw bleek dat niet alleen de historische grenspalen de aandacht zouden krijgen, maar dat ook de rijksgrensstenen in kaart gebracht zouden worden. Er werd op deze eerste samenkomst besloten om op 24 april 2008 gezamenlijk enke le historische grenspalen te bezoeken en zo tot een conformiteit van wer ken te komen tussen de verschillende groepjes vrijwilligers.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 6