Vrijwilligers netwerken in de Zak De Boom In 4-2008 Het wandelnetwerk in de Zak van Zuid-Beveland, de stand van zaken Door Anton de Hulster, medewerker SLZ Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) is op dit moment bezig met de aanleg van een landschappelijk wandelnetwerk in de Zak van Zuid-Beveland. We werken hierbij samen met Natuurmonumenten en de Milieucoöperatie Zak van Zuid-Beveland. Het gebied waar we nu bezig zijn ligt tussen Hoedekenskerke-Kwadendamme-Driewegen-Ellewoutsdijk (=fase I).Volgend jaar gaan we verder in rest van de Zak met verbindingen naar Walcheren en het Kiekendiefpad in de gemeente Goes. Bij de uitvoering van dit project spelen vrijwilligers een belangrijke rol. Uitvoering Het wandelnetwerk wordt gerealiseerd op gronden van Natuurmonumenten, Waterschap en diverse particuliere grondgebruikers. Het wandelnetwerk zal aangesloten worden op bestaande routes, zoals LAW het Grenslandpad en rou tes van Natuurmonumenten. Verder worden er ook zogenaamde "omme tjes" rond de dorpen in opgenomen. Via dit project proberen we ook veel wandelroutes over onverharde en half- verharde paden te bewerkstelligen, de zogenaamde "laarzenpaden". Het wandelnetwerk "Zak van Zuid- Beveland" vormt een eenduidig en uniform bewegwijzerd aaneengesloten netwerk van totaal 180 km (fase I II) aan bestaande en nieuwe wandel paden in de Zak van Zuid-Beveland. Hierbij wordt gewerkt met startpun ten, knooppuntpalen en informatie panelen. Verder is de markering van de routes met verschillende nummers aangegeven. Kortom een routebeweg- wijzeringssysteem geschikt voor alle typen wandelaars.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 20