Geflitst! - De Boom In 4-2008 Ellen Hendrikse en Johan Calle door Yet Baas en Karin Klip, medewerkster SLZ In de loop van 2008 zijn drie nieuwe medewerkers in dienst gekomen bij SLZ. Eén van hen, Jacob Bouwman, pas in november; hij moet nog even wachten. Maar Johan Calle en Ellen Hendrikse zijn inmiddels geflitst en geïnterviewd, en kunnen zodoende in dit artikel aan u voorgesteld worden. uitnodigingen verzenden voor cursussen. Ik heb een jaarcontract voor 16 uur per week. Wat heb je hiervoor gedaan? Een kappersopleiding. Ik heb zeven jaar in een kapsalon gewerkt en vier jaar in een kapperswin kel. De laatste vier jaar ben ik een allround kapster bij mensen thuis. Het komt totaal niet overeen met het werk dat ik bij SLZ doe. Hoe ben je hier dan terecht gekomen? Ik kreeg een tip dat er een vacature open stond voor een nieuwe kracht en daar heb ik toen op gereageerd. Dan kwam je wel in een andere wereld terecht. Dat is waar. Hier zijn de mensen milieubewust en eten vaak biologisch. In de kapperswereld worden juist veel chemische spullen gebruikt, het is bijna allemaal chemisch. Het werk dat ik nu doe, maakt me wat dat betreft wel bewuster. Volgende maand, op 1 november, is het natuur werkdag. Dan wil ik een dagje meedraaien met de vrijwilligers. Het is dan de eerste keer dan ik in de natuur werk. Naast hier en daar iets snoeien in mijn eigen tuin, heb ik weinig ervaring met bui tenwerk. Behalve dan dat ik, toen ik zestien was, twee seizoenen appels heb geplukt. Bevalt je nieuwe werk? Jazeker, ik heb fijne collega's en er hangt een goede sfeer op kantoor. Ik doe mijn werk met plezier. Ik ben alleen bang dat ik hier kilo's aan ga komen, vanwege de koektrommel die altijd onder handbereik staat! Ellen Hendrikse Op een mooie ochtend in oktober stap ik het kantoor van de stichting binnen. Ik ga een nieuwe kracht interviewen, die sinds juli 2008 de gelederen van de stichting is komen versterken. Haar naam is Ellen Hendrikse. Nadat we ons hebben voorgesteld en zij een kopje koffie voor me heeft gehaald, stel ik haar mijn eerste vraag. Wat voor werk doe je hier? Mijn taak is voornamelijk admini stratief. Ik neem de telefoon aan en behandel de post. Ik verzorg de tijd- schriftenrondzending. En ik verstuur bestellingen van de boekjes e.d. die bij SLZ verkrijgbaar zijn. Verder doe ik allerlei klusjes, zoals kopiëerwerk en (foto: Tonnie Outermans)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 22