0 Safe.. De Boom In 4-2008 Johan Calle Voor me zit Johan Calle (inderdaad, de broer van...) Geen nieuw gezicht, want we kennen hem al een tijdje, maar sinds 1 maart 2008 mag hij zich dus echt SLZ medewerker noemen. Johan is 49 jaar, getrouwd met Therese heeft 4 kin deren en woont aan de Val te Zaamslag. Voordat hij bij SLZ kwam werken was hij huisman. Ideaal, want in die periode kon hij tussen het huishouden en het (op)voeden van de kinderen door mooi zijn pasgekochte huis verbouwen, tot aan het zelf maken van de keukenkastjes toe. Nu de kinderen groter zijn en het huis er prima bij ligt heeft hij weer tijd voor ander werk. Drie dagen per week werkt hij nu bij SLZ. In de zomermaanden is het bacte- rievuurcontrole uitvoeren en in de wintermaanden vrijwilligers begeleiden en in het bijzonder scholie ren die hun maatschappelijke stage bij SLZ uitvoe ren. Verder springt hij in waar nodig, als een soort vliegende keeper. Een prima manier om de stichting en de mensen die er werken goed te leren kennen. Buiten SLZ om gaat hij nog één dag via de PGB regeling aan de slag met pupil Angelo, meestal voor SLZ maar soms ook wel voor anderen. Rondstruinen in de natuur doet Johan al zo'n beetje zijn hele leven. Al vroeg werd hij lid van Natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut en hij liep liever door het Zeeuwsvlaamse landschap dan dat ie in de klas zat. Uiteindelijk heeft hij voor een timmeropleiding gekozen, het was mooi om dit vak te leren van echte vaklui. Het fijne timmerwerk had zijn voorkeur, zo heeft ie een tijdje bamboeflui ten gemaakt en houten pyramides gebouwd. Een ondernemer toonde belangstelling voor de pyra mides, maar toen Johan bedacht dat het dan serie werk zou gaan worden heeft ie toch maar afgezien van produktie. Met zijn handen bezig zijn én buiten bezig zijn, dat heeft Johans voorkeur. Vroeger zelf FM-zenders maken en aan computers knutselen, tegenwoordig muziek maken en in de natuur bezig zijn, dat is wat Johan het liefste doet. Tussen 1980 en 1990 heeft hij gewerkt bij de Plantenziektekundige Dienst, als veldmedewerker voor het opsporen van iepziekte, bacterievuur en aardappel moeheid. Genoten heeft ie: hele dagen in zijn eentje struinen over velden en akkers Johan kent de stichting al sinds lange tijd. Hij begon als tiener als vrijwilliger op zaterdag met het knotten van wilgen. Een jaartje of tien geleden heeft hij een periode als freelancer hoogstamfruit- bomen gesnoeid. Twee jaar geleden heeft hij zich aangesloten bij de bacte- rievuurploegen van Walcheren en Zuid- Beveland en is hij begonnen met een inventarisatie van waardevolle bomen in de gemeente Hulst. Het prettig vinden van je werk is vol gens Johan voor een groot deel afhan kelijk van hoe je het kan vinden met de mensen waarmee je samen werkt. Hij is aangenaam verrast door de goede sfeer. Er werken veel markante persoonlijk heden bij SLZ en dat maakt het werk bepaald niet saai. De inzet en het belang van de vrijwilligers is hoog (en trouwens ook hun kennis van zaken), heeft hij inmiddels gemerkt en hij vind het erg prettig om met hen samen te werken. (foto: Kees Tonkens)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 23